Mucur Gazetesi
HV
14 HAZİRAN Cuma 09:50

Vali Buhara’dan Basın Bayramı mesajı

Vali H. Mete Buhara “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” sebebiyle mesaj yayınladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-07-2022 15:47
Vali Buhara’dan Basın Bayramı mesajı

  Vali H. Mete Buhara mesajında şu ifadelere yer verdi: “24 Temmuz 1908 tarihinde, basında sansürün kaldırılması nedeniyle, ülkemizde her yıl 24 Temmuz günü “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Özgür basın organlarının varlığı, demokrasilerin gelişmişlik düzeyinin önemli göstergelerinden ve vazgeçilmez unsurlarından biridir şüphesiz.

Türk Basını, tarihinin her döneminde, halkın gözü, kulağı, sesi olmayı başarmış, kamu adına hareket ederek, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, demokrasimizin gelişmesi, cumhuriyetimizin kökleşmesi hususunda büyük katkılar sağlamıştır. Nitekim yakın geçmişimizde, 15 Temmuz hain darbe girişiminde basınımızın sergilediği net duruş bunun en iyi örneğidir.

Gerek ulusalda gerek ise yerelde kamusal çıkarları ve bireysel özgürlükleri gözeterek zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, büyük bir özveri içerisinde vazifesini yerine getiren değerli basın mensuplarımızın çalışmaları takdire şayandır. Basınımız güçlü oldukça demokrasimiz güçlü kalmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyor, günün her saatinde ve zorlu şartlar altında görevlerini yerine getiren basın emekçilerimize başarı ve esenlikler diliyorum.”

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR