Mucur Gazetesi
HV
05 ARALIK Pazartesi 18:40

Gazetecilere TOKİ Evlerinden Ev Fırsatı

Kırşehir'de, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde düzenle-nen programda basın mensuplarına toplu konut fırsatı sağlayacak protokol imzalandı.

YAŞAM
Giriş Tarihi : 14-01-2019 09:47   Güncelleme : 14-01-2019 09:47
Gazetecilere TOKİ Evlerinden Ev Fırsatı

Kırşehir'de, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde düzenle-nen programda basın mensuplarına toplu konut fırsatı sağlayacak protokol imzalandı.
    Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televiz-yoncular Cemiyeti (KIRGARAT-C) tarafın-dan Ağalar Konağı'nda düzenlenen programda konuşan Vali İbrahim Akın, basında çalışmanın sevgi, gönül işi olduğunu belirterek, gazetecilerin gününü kutladı.
    Bu meslekte çalışan-ların görevlerini zor şartlarda, büyük feda-karlıklarla yerine getirdi-ğini vurgulayan Akın, "Basın mensuplarımız, görev yaptıkları yerde toplumumuzun gözü, kulağı, dilidir. Toplumun sorunları, bilinmesi gereken gelişmeler basın aracılığıyla kamuo-yuna duyurulur. Bizler de haberlerinizi ilgiyle takip ediyor, sizlerin tes-pit ettiği konuları dikkat-le inceliyoruz. İlimiz ba-sını yapıcı, yol gösterici, olgun bir tavırla haber-lerini yapmaktadır. Bu nedenle hepinize teşek-kür ediyor, gününüzü kutluyorum." dedi.
    CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan da ülkede sıkıntı ve problemler olduğunu belirterek, herkesin düşüncesini rahatlıkla söylemesi gerektiğini ifade etti.
    Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Sait Yanık da basın mensuplarının halk otobüslerinden ücretsiz yararlanması için belediye meclisinden karar çıkartan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'ye teşekkür etti.
    Basın mensuplarına merkez Kayabaşı Mahallesindeki TOKİ alanında 23 konutun satışının bir fırsat olduğunu aktaran Yanık, şunları kaydetti:
    "Cacabey Meydanı'ndaki ışıklı panonun günlük yerel gazete yayınlayan gazetelere verilmesini istiyoruz. Yine Cacabey Meydanı'nda bulunan taksi kulübesinin yanına ya da bankamatiklerin yanına ve ayrıca Neşet Ertaş Kültür Merkezinin içerisinde bir oda verilmesi faydalı olacaktır. Ulusal ve yerel muhabirlerimizin hızlı ve çabuk bir şekilde ajanslarına ve gazetelerine zaman kaybı olmadan haber geçebilmelerini istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
    Konuşmaların ardından, basın mensuplarına toplu konut fırsatı sağlayacak "basın evleri"nin satışı için KIRGARAT-C Başkanı Sait Yanık, TOKİ toplu konut uzmanı Hüseyin Ayhan, Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, protokol imzaladı.(AA)

AdminAdmin

YORUMLAR