Mucur Gazetesi
HV
06 TEMMUZ Çarşamba 13:47

Mucur Anadolu Lisesi ve Şeyh Edebali Lisesi Müdürlüğüne Tecrübesiz Müdür mü?

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Kırşehir'de Emrini Gerçekleştiren Tek Müdür Görevden Alındı

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-06-2016 09:07   Güncelleme : 23-06-2016 12:58
Mucur Anadolu Lisesi ve Şeyh Edebali Lisesi Müdürlüğüne Tecrübesiz Müdür mü?

İlçemizde ve İl'de parmakla gösterilen Mucur Anadolu Lisesi ve Şeyh Edebali Lisesi Müdürü Tamer Güzel 4 yılını doldurmuş ve yeterlilik sınavından bırakılarak Müdürlük görevine veda etmişti. Yeterlilik sınavı sadece Kırşehir'de değil Türkiye'de başarılı Müdürlerin kıyımına yol açmış ve çok tartışılmıştı. İlçemizde de son kurbanı Bakanlık tarafından takdirle karşılanan, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde parmakla gösterilen ve Velilerin çok sevdiği bir Müdür olan Tamer Güzel olmuştu. Hatta öyle ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın üzerinde özellikle durduğu okul kurslarını Kırşehir'de başarı ile uygulayan tek müdür. EBA ve FATİH projelerini 

Okulunda tam anlamıyla uygulayan, öğrencilerin hizmetine açan tek müdür. İşte böyle başarılı bir Müdür artık ilçemizde görev yapamayacak.
   Mucur Anadolu Lisesi ve Şeyh Edebali Lisesi sınav başarıları ile Kırşehir'de ki birçok okulun üstünde yer alarak ilçemizin TEOG krizi yaşadığı bu dönemlerde eğitimde bizim yüz akınımız olmuştu. Yeterlilik sınavını geçememesi kendisinin yeterli olup olmadığının ölçütü olmadığını ilçemizde herkes tarafından bilinen bir durum. 
   Gelelim yerine getirilecek Müdüre. İddialara ve edinilen bilgiye göre Hürriyet  ortaokulunda Beden eğitimi öğretmenliği yapan ve okulun müdür yardımcısı olan Atalay Demirci'nin olabileceği, ama resmi olarak ilerleyen günlerde belli olacağı öğrenildi. 
   Şimdi Atalay Demirci'nin nasıl bir insan olduğunu tartışmamız gereksiz ve yersiz olur. Kendisini tanıyanlar bilirler ki iyi bir insandır ama idarecilik boyutuna gelindiğinde işte orda koskocaman bir soru işareti karşımıza çıkıyor. Son TEOG sınavında da başarısız olan bir okulun yöneticisinin çok büyük başarısı olan ve çıtası yüksek olan bir okula Müdür olarak atanması ne kadar doğru tartışılacak bir durum. Mucur Anadolu Lisesi ve Şeyh Edebali Lisesi'ne tecrübesiz bir müdürün getirilmesi, başarıya kötü yönde etki ederse bunun sorumluluğunu kim üstlenecek? İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Akbülbül ve o okullara atanacak olan Müdür üstlenecek mi? Kendi içsel sorunlarını kişilere, eğitime yansıtılması ne kadar doğru? Bir kurumda ben onu seviyorum bunu sevmiyorum diyebilme lüksüne sahip miyiz? Başarısızlık olduğunda o okulda öğrencilerin vebalini kim üstlenecek? Velilerin tepkisini kim sahiplenecek? Siyasi görüşü, düşüncesi, tarzı-davranışı, adı, soyadı ne olursa olsun başarılı bir müdürün arkasında durmamak, iş ahlakında, devlet ahlakında var mıdır?  
   Şimdi bir şeyleri ben yapmadım demek çok kolay. Kimse kimseyi kandırmasın eğer İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürünün arkasında dursaydı bu müdürümüz çok başarılı deseydi bu iş buraya gelmezdi. İlçemizin bu başarılı okullarında bir başarısızlık olursa eğer tek sorumlusu İlçe Milli Eğitim Müdürü'dür. Daha önce ki yıllarda da birçok başarılı tecrübeli okul müdürlerimiz yeterli görülmemişti. Bunun neticesinde de ilçede TEOG olmak üzere birçok alanda başarısızlık geldi. Şimdi soruyoruz bu başarısızlıklar olurken başarılı Müdürler hala neden görevlerinden alınırlar? Mucur Gazetesi olarak yazdıklarımızın ve yazacaklarımızın her zaman arkasında durduk durmaya da devam edeceğiz.
   Gazetemizde hiçbir zaman siyaset yapmadık yapmayacağız. İlçemizle alakalı sorunları da, güzellikleri de her zaman gazetemize taşıdık. Hiçbir zaman isimler ve siyasi partiler üzerinde durmadık. Hiçbir zaman elimizi taşında altından kaldırmadık. Birileri gibi karaktersiz olmadık, bana dokunmayan bin yaşasın demedik. Bunun içindir ki, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin geleceği için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.
   Haberimizin tamamı için Mucur Gazetesi olarak şunu söylüyoruz, Mucur Anadolu Lisesi ve Şeyh Edebali Lisesi'ni çok yakından takip edeceğiz, başarısını da başarısızlığını da okurlarımızla paylaşacağız. Şunu söyleyelim ki bilmem nerenin neresinden gelmiş birisi ilçemizin evlatlarının geleceği ile oynayamaz oynatmayız. 

AdminAdmin

YORUMLAR
rami 6 yıl önce
Tamer bey değerli bir insan.Lakin Atalay Demirci de kaliteli bir Yönetici ve mükemmel bir insandır Ayrıca haberde bahsedildiği gibi tecrübesiz değildir. Atalay bey kendisine tevdi edilen her görevin altından alnının akıyla kalkmıştır. Yeni görevinde de başarılı olacaktır. Unutmayalım ki makamlar kimsenin malı değil millete hizmet vasıtalarıdır. Yolun açık olsun Atalay kardeşim.
Bi durun 6 yıl önce
Bi durun be kardeşim. O okulda kendini ispatlamış alanında başarılı öğretmenlerimiz ve idareciler var.Oturmuş bir sistem var.Tabi bundada Tamer hocanın payı büyük.Bunu bilin ona göre yorum yapın.
Hayrola 6 yıl önce
Birsürü yorum yapılmış ancak gazeteyi eleştiren arkadaşlar hayrola? Mucurun gazetesi mucurdaki olanlara sessiz mi kalmaliydi? Mülakattan bahseden kisi mubarek gun sorayim hangi mulakat? Tamamen siyasetin hakim oldugu mulakatmi ? insafff insafff insafff. Haksızlık karşısında susan dilsiz seytandir.
metin 6 yıl önce
Mustafa bey yorumunuzdan dolayı teşekkürler. İşte burada asıl mesele bu. Bu yorum yapan ukalalar partiyle alakası olmayan kişiler. ama ne yazık ki Ak Partimizi beceriksizlikleri ile bu hala düşürmüş durumdalar. kendilerinin başarısız oldukları kabullenmek yerine başarılı kişilere particilik yaparak eğitimi bu duruma düşürüyorlar. elinizi vicdanınıza koyun, burada söz konusu partiler değil BUNU BİR ANLAYIN burada söz konusu EVLATLARIMIZ.
Mustafa Durmus 6 yıl önce
Mucurda egitim son birkac yildir geriye gidiyor. Bu beceriksizlerin bedelinide guzelim partimiz cekiyo surekli OY kaybediyoruz. Bunlarin hatasi yuzunden millet Ak partiyi elestiryor. Partimizin gunahi ne
bu kadar olmaz 6 yıl önce
bu nedir yahu beyler. yorumların hepsini okudum. bu haberde adam gelecek müdüre kötü bir şey dememiş bu bir. başarılı bir müdür gitmiş demiş, bu kadar yoruma saldırmalara ne gerek var anlamış değilim. ve gazetecide olumlu veya olumsuz her haberi onaylayıp yoruma düşürmüş. ard niyetli olup sadece olumlu haberide onaylayabilirdi. herneyse yanlışlığı dile getireyim dedim
Emre 6 yıl önce
Anlaşılan o ki ne kadar yalaka varsa bu haber onlara bir ders olmuş. Tutuşmuşlar, baya sıkıntıya girmişler. Aklı selim davranamıyorlar, sürekli yorum yazmak kendilerini savunmak karşı tarafa saldırma gereği hissediyorlar. Bu suçluluk duygusudur. Suç derken yalakalıkları şak şak'ları ortaya çıkacak diye. Herkes sakin olsun, sizi herkes biliyor, tanıyor. O yüzden daha fazla saçmalamayın. Ben burada defalarca İmam hatip, Hürriyet, Metem haberleri okudum. O zaman gazeteci iyidi de şimdi mi kötü?
Birde 6 yıl önce
Bir o lise bassiliydi onuda bitirdiler. Bitiren ekip hep ayni
SU YORUM YAZANLAR 6 yıl önce
MAHMUT HOCA ABDULLAH HOCA VE DIGERLERI OKUDUGUM KADARIYLA BU ATAMA ISLERINDEN FELAN BAYA ANLIYOR YANI BI ISIN ICINDEKI KIMSELER BELLI. BU YORUMLARI YAZANLARIN KIM OLDUGU BELLI . HABERDE KIMLER GECIYORSA BENCE ONLAR. BU HABER CAN YAMIS OLMALIKI BUNLARI YAZIYORLAR.GAZETECIYE HELAL OLSUN ARI KOVANINA PARMAK SOKMUS BELLI
Helal olsun 6 yıl önce
Haksızlığı duyuran ve haksızlık karşısında susmayan gazeteye ve yiğit gazeteciye selam olsun. Başarısız olan müdürler alınmalı evet ancak başarılılar alınıp basarisizlar devam ediyorsa bu yapılan kul hakkıdır bu hakka girenlerin yatacak yeri yoktur.
Mahmut Hoca 6 yıl önce
Bu gazetede böyle haberler yapmanız için ne gerekiyor? Her gönderileni yayınlıyor musunuz? Yoksa okulu siyasi parti haline getirenlerin gönderilerinin mi aynen yayinliyorsunuz? Ne kadar gazetecilik eğitiminiz var? Gazeteciyseniz bunu da yayınlayın.
Mahmut Hoca 6 yıl önce
Bu gazetede böyle haberler yapmanız için ne gerekiyor? Her gönderileni yayınlıyor musunuz? Yoksa okulu siyasi parti haline getirenlerin gönderilerinin mi aynen yayinliyorsunuz? Ne kadar gazetecilik eğitiminiz var? Gazeteciyseniz bunu da yayınlayın.
Abdullah Hoca 6 yıl önce
Sorun bakayım bay Tamere. Seni kim görevden aldı? Kanun. Tekrar niye göreve gelemedin? "Mülakat sınavındaki sorulardan birini bile cevaplayamadim". Eeee.. Sen 4 yıl önce göreve geldiğinde idareci miydin? Hayır. Mucurda Tayyip Erdoğan in talimatıyla !?.. kurs açmayan okul var mı? Hayır. Eee, bir de şu denetimlerden bahsetsek... Tamer, saklabanlik, taklacilik bir yere kadar...
Mucurlu öğretmen. 6 yıl önce
Tamamen siyasi kaygılarla yapılmış bir haber. Ismarlama.. Söylenen her cümle yalan ve yanlidir. Okulundaki öğretmenlere sorun bir de. Adamlar bayram ediyor. Şovmenlik bitti artık.
Veli kardeş 6 yıl önce
Çapsız birini başa getirmek için kaliteli insanları yerinden etmek moda oldu Kırşehir merkezdeki müdürlerin halı ortada her okulda ayrı bir sorun müdürcülük oynuyorlar
Kürşad 6 yıl önce
EĞİTİM BİRSEN SENDİKASINDAN DEĞİLDİR KESİN YOKSA BUNU BÖYLE YAPMAZLARDI EĞİTİMBİRSEN =TORPİL
Ahmet Aydın 6 yıl önce
Bu siteye bu yaziyi yazandanda allah razi olsun.yoksa hiçbişeyden haberimiz olmuyo
Ahmet Aydın 6 yıl önce
Bir mucurlu olarakdan bu yapilanlara yaziklar olsun.nerde başarili bi müdür varsa görevden aliniyo. Tamer hocayi tanimam ama herkes çok iyi müdür diyo.Allah işi ehline teslim etmiyenlerin bin belasini versin.benim çocuum deneme tahtasimi.ben bügüne kadar hep ak partiye oy verdim ama eğitim hep geriledi.Beden öğretmeninden müdürmü olur.Dokdor olmuş adamı görevden al, çocuklara top verip bahcede oynatan bedenciyi müdür yap.bumu adalet.milletvekilleri niye sahip çıkmiyo mucura.çocukların ne güna vr
Eğitimci 6 yıl önce
Çok üzülerek okuduğum bir haber olmuş.haberden ziyade ısmarlama bir haber olduğu kesin.okula atanması muhtemel kişinin hedef gösterilmesi gazetecilik ahlakına yakışmamış.yazının arkasındaki kalemi tahmin etmek hiç de zor değil
Bir veli olarak 6 yıl önce
O okulum velisiyim tamer hocaya yapilanlari su Ramazan gunu Allaha havale ediyorum
Muhammet fatih 6 yıl önce
Mucurun teog sınavında sonlara düştüğü herkesin bildiği bir gerçek. Yorumlara baktım. Bu habere saldıranlar eminim ki teog başarısızlığında payı olanlar. Bir Mucurlu olarak onlara tavsiye şu. Mucura yaşattığınız bu başarısızlığı klavye başında örtmeye çalışmayın. Oturun Mucur için neler yapabiliriz diye düşünün.
Gurbetçi 6 yıl önce
Mucur....fitne .fesat.adamcılık.şak şak ne zaman iyiye güzele idealist insanlara sahip çıktın ki ..mesele isimler değil hiç birini de tanımam ama iki yüzlü lük damarlarına kadar işlemiş mucur un sadece eğitimde değil diğer kurumlarda da böyle değil mi vah vah..
Takipçi 6 yıl önce
bunca yorum yapılmış hepsini okudum. Ben uzun zamandır Mucur Gazetesini takip ediyorum. her siyasi partiye de aynı mesafede. Öyleki şu an siteyi kontrol edin tüm siyasi partilerin haberleri vardır. O yüzden bu konuların takipçisi olacağını yazdıysa olur. Kim başarılı bizde buradan okuruz, herkes rahat olsun...
yasin 6 yıl önce
Bu yorumları yapan belli ki bu yazıda adı geçen müdür yardımcısı veya yanında bulunan kişiler. Bu Müdür yardımcısının okulu değil mi TEOG'da dibe vuran? Şimdi çıkmışsınız yorum üstüne yorum yazıyorsunuz. Herkes herkesin kim olduğu biliyor merak etmeyin.
MUCURDA DEĞİŞEN BİRŞEY YOK TİYATRO AYNI 6 yıl önce
Evet aynı tiyatroyu tekrar çevirmişler .Bundan önceki müdür atamalarında olduğu gibi kendisini o koltuğun çakılı sahibi zanneden kişi veya şakşakçıları tarafından basına servis edilip sözüm ona kendilerini haklı çıkarmak ve gelecek adayı karalamak....... .Kırşehir de parmakla gösterilen müdürmüş!!! Çok başarılıymış!!!!Dediğim gibi bunların hepsi ısmarlama haber. Oradaki dönen dolapları ,eğitimin rezilliğini velilere sorun. Ayrıca bahsettiğiniz aday adayı 4 yıldır yöneticidir.
Ayıp... 6 yıl önce
Gorulen o ki tarafsiz olan gazetecilikten eser gorunmuyor bir yerde yuceltilen bir mudur obur tarafta yerilen bir müdür yardımcısı.göklere cıkarılan bir müdürün nedense zamanında bir sürü ögrenci kaybettigi yazılmamis tecrubesiz diye ithaf edilen insanin uzun düredir müdür yardimcisi oldugu unutularak ağır sözler kullanilmis.Unutulmamalidir ki simdi mudur gorevinde olan insanda tecrubesi olmadan o goreve gelmistir.her sey bir yana bir insani yuceltirken bir insani yermek ne kadar dogru??
bütün türkiyede ayrımcılık yapılıyor 6 yıl önce
akp li ve EBS li olmayan hiçbir öğretmen müdür yapılmıyor. ama birgün işler ters dönecek. hesap günü yaklaşıyor.
Emre 6 yıl önce
Muharrem bey, siz bürokrat ne demek biliyormusunuz. Mucur'da Mucur'lu bir çok bürokrat var. Bence yanlış yazıyorsunuz. Mucur'a sahip çıkmalıyız. Bu haber ne kadar doğru bilmiyorum ama bir sorunu dile getirmiş gazete
Yazik oldu 6 yıl önce
Basarisindan dolayu o okulu dusunuyoduk bizde...artik merkeze bakcaz...mudur bi okulun herseyidir...gorduk kendi okulumuzda mudur varmi yokmu belli degildi...
Dr.Muharrem Kayış 6 yıl önce
Haberinizin içeriği ile ilgili fikrim olmadığı için yorum yapmam doğru olmaz. ''' bilmem nerenin neresinden gelmiş birisi..'' cümlesi şık olmamış.Mucur'da 3 yıl görev yapan 3 tane Mucur'lu bürokrat gösteremezsiniz..21 yıl benimki..Bir ömür veren Yunus bey,Süleyman Çayırdağ gibi abilerimizin ruhu incinir...Atama ve sınav ile ilgili fikrim ve sade bir vatandaş olarak bende saklıdır.
Helal size 6 yıl önce
Ilceden gorevden alinan okul mudurlerinin sonrasinida gorduk...teog malumu ilan etti..sorumlulari hala sırıtarak gulerek ortada geziyor ve hala o koltuklarda oturmaya devam ediyor
Mucur gazetesine 6 yıl önce
Gazetecilik demek ismarlama haber yapmak degil.Gazeteciyseniz arastirin kendiniz yazin.Birileri yaziyor tek tarafli elinize veriyor yayinliyorsunuz.Bu okullar.kimsenin banasinin mali degil imparatoruk degil.Biri gider biri gelir.Daha goreve bile baslamamis bi insani elestirmeniz ahlakiniza suphe dusurur.