Mucur Gazetesi
HV
03 MART Pazar 12:58

Vali Yardımcısı Çetinkaya AFAD’taki çalışmaları yakından takip ediyor

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2023 15:54
Vali Yardımcısı Çetinkaya  AFAD’taki çalışmaları  yakından takip ediyor

Kırşehir Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, deprem bölgesinden ilimize gelen afetzedelerin başvurularının alındığı, kamu misafirhaneleri ile yurtlara yerleştirildiği ve gerekli ihtiyaçlarının koordine edildiği AFAD İl Müdürlüğünde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlimizde tedavileri devam eden depremzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, yetkililerden yaralılar hakkında bilgi aldı. Vali Yardımcımız, ayrıca yaralı depremzedeler ve aileleriyle de sohbet ederek taleplerini dinledi.

Çetinkaya, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen deprem sonrasında oluşan yaraları sarmak üzere Kırşehir’de Valilik olarak bir yardım kampanyası başlattık. Kırşehirlilerin büyük ilgi gösterdiği kampanyada toplanan yardımları afet bölgelerine gönderdik. İlimize gelen depremzedelerin de konaklama, barınma ve diğer tüm ihtiyaçlarının karşılanması yönünde titizlikle hareket ederek çalışıyoruz. İlimize gelen depremzedeleri AFAD İl Müdürlüğümüzde kayıt altına alarak yerleştirilmesi ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere sistemimizi kurduk. Deprem bölgesine yakınlığı ve geçiş üzerinde olması nedeniyle Kırşehir’imize 3 binin üzerinde depremzede gelmiş durumda. Bizler de ilimizin tüm imkânlarını seferber ederek bu vatandaşlarımıza ev sahipliği yapmanın, onlara kucak açmanın, yaralarını hafifletmenin gayretindeyiz” ifadelerini kullandı. (SÜMEYYE KILIÇ)  

AdminAdmin

YORUMLAR