Mucur Gazetesi
HV
14 HAZİRAN Cuma 09:36

Kırşehir Belediyesi’ne ait Aile Yaşam Merkezi’nde depremzedelere pijama dikiliyor

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2023 15:52
Kırşehir Belediyesi’ne ait  Aile Yaşam Merkezi’nde  depremzedelere pijama dikiliyor

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi kurs öğretmenleri ve kursiyerleri tarafından ilimize gelen depremzede vatandaşlarımızın çocukları için alt ve üst takımdan oluşan pijama üretimi yapılıyor.

Kahramanmaraş'ta ilki 6 Şubat 2023 Pazartesi günü sabaha karşı 04.17’de 7,7; ikincisi ise 13.24'te meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki iki deprem ve takip eden artçı sarsıntılar sonrası tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de Kahramanmaraş ve çevre illerdeki deprem bölgesine yardım için kampanya ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Hayırsever bir hemşehrimizin, Kırşehir Belediyesi’nin AFAD ile koordineli bir şekilde başlattığı Yardım Kampanyası çerçevesinde getirdiği kumaşı değerlendiren Aile Yaşam Merkezimiz ilimize gelen depremzede vatandaşlarımızın çocukları için pijama üretimi gerçekleştirdi.

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi kurs öğretmenleri ve kursiyerleri tarafından dikimi gerçekleştirilen pijamalar ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Kırşehir Belediyesi, Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde oluşturduğu “E-Belediye Sosyal Yardım Sorgulama Sistemi” masasıyla başvuruda bulunanların kayıtlarını alarak Adres Bilgisi, Tapu Bilgisi, Gelir Bilgisi, diğer Sosyal Yardım Merkezlerinden yardım alıp alınmadığı, Araç Bilgisi, Hayvan Küpe Bilgisi vb. bilgilerin de kontrolünü sağlıyor ve yardımların ve faaliyetlerin de kontrolünü sağlıyor.

Başlatılan Yardım Kampanyasına destekler devam ederken, deprem bölgesinden ilimize gelerek konaklamaya başlayan vatandaşlarımız için öncelikli olan gıda, diş fırçası, diş macunu, havlu, hijyenikped, katı el sabunu, kağıt havlu, tuvalet kağıdı, emzik, çamaşır ve bulaşık deterjanı vb. ihtiyaç maddeleri Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’ne bırakılabiliyor. (HABER MERKEZİ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR