Mucur Gazetesi
HV
24 ŞUBAT Cumartesi 12:13

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Ahi Evran Üniversitesi’ne büyük ödül

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-12-2022 13:15
Sanayi ve Teknoloji  Bakanlığı’ndan Ahi Evran Üniversitesi’ne  büyük ödül

 

 

Kalite çalışmalarındaki başarısı ile diğer kurumlara model olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin kalite yönetim sistemi yazılımı Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi (BKYS), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ikincilik ödülüne layık görüldü.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 23 Aralık 2022 tarihinde Aydın’da gerçekleştirilen 8. Verimlilik Proje Ödülleri Töreninde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi (BKYS) Yazılımı ile Verimlilik Proje İkincilik Ödülü aldı.

Törene katılan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitemizi gururlandıran Verimlilik Proje İkincilik Ödülünü Asya Verimlilik Teşkilatı Ulusal İrtibat Noktası Temsilcisi ve Verimlilik Uygulamaları Dairesi Başkanı Gül Taşkıran Battal ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın elinden aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen 8. Verimlilik Proje Ödülleri Töreninin açılış konuşmasını yapan Bakan Mustafa Varank, şimdiye kadar yürüttükleri projeler, açılış törenleri, ülkemize kazandırılan milli teknoloji çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Ülkemizde sanayi ve teknoloji alanında yapılan çok sayıda proje ve çalışmalara maddi destek verdiklerini kaydeden Bakan Varank, Verimlilik Proje Ödülleri ile Türkiye’yi küresel rekabette öne çıkaracak yüksek katma değer taşıyan, ekonomik bağımsızlık için stratejik değeri haiz ve dijital dönüşümde önemli teknolojik ürün ve hizmetlerin milli ve özgün olarak geliştirilmesini amaçladıklarını söyledi.

8. Verimlilik Proje Ödüllerine layık olan işletme ve kurumları tebrik eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bu tür etkinlik ve törenlerin ilerleyen zamanlarda artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açılış konuşmalarının ardından tören 8. Verimlilik Proje Ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

Törende Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kamu Kategorisinde Bütünleşik kalite Yönetim Sistemi Yazılımı Projesi ile İkincilik Ödülünü aldı. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kalite çalışmalarıyla ülkemizde çok önemli başarılara imza atan bir Yükseköğretim kurumu olduklarını belirterek, Türkiye’nin en önemli ihtiyaçlarından biri olan BKYS’yi geliştirerek ülkemize kazandırdıklarını söyledi.

BKYS’nin ISO 9001 2015 Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uygun olarak hazırlanmış, süreç yönetimi, performans yönetimi, paydaş ilişkileri ve risk yönetimi gibi önemli kriterleri karşılayacak şekilde tasarlandığını anlatan Rektör Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti:

“BKYS aynı zamanda üniversitelerin Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) kriterlerini karşılayacak nitelikteki ölçütleri ve alt ölçütleri, performansa dayalı olarak takip edecekleri bir altyapı sunmaktadır. Kanıta dayalı olarak uygulanan BKYS, kurumsal yapıya kalite güvencesi sağlayacak niteliktedir. BKYS aynı zamanda Avrupa Kalite Yönetim Vakfının kriterlerini de karşılayacak güçlü bir altyapısı vardır.”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 8. Verimlilik Proje Ödülleri töreninde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin de kendi yazılımı olan BKYS ile ödüle layık görülmesinin kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiğini anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, Türkiye Cumhuriyetine faydalı projeler üreterek ülkemizin sanayi ve teknoloji alanında gelişmesine katkı sunmaya devam edeceklerini kaydetti.

8. Verimlilik Proje Ödülleri töreni ödül alan işletme ve kurum temsilcilerinin toplu hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi. (HABER MERKEZİ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR