Mucur Gazetesi
HV
24 ŞUBAT Cumartesi 10:56

Öğrenci Yurdu’nda deprem tatbikatı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2022 14:38
Öğrenci Yurdu’nda deprem tatbikatı

 

 


 

Ülkemiz genelinde, Kredi Yurtlar Kurumu’na ait tüm yurt yerleşkelerinde eş zamanlı olduğu gibi ilimizde de Erol Güngör Erkek Öğrenci Yurdunda Deprem Anı Çök-Kapan-Tutun ve Tahliye Tatbikatı düzenlendi.

Vali H. Mete Buhara’nın da öğrencilerimizle birlikte katıldığı tatbikata ayrıca AFAD yetkilileri, AFAD Gönüllüleri ve idari personel de katıldı.

Tatbikat sonrasında gençlerimize hitaben konuşan Vali H. Mete Buhara, “Afetlere karşı bilinçli bir toplum oluşturmak adına uyguladığımız bu tatbikatları gerçekten çok önemli görüyoruz. Bugün sizler de tatbikatı uygulayarak deprem anında yapacaklarınızı en iyi şekilde öğrendiniz. Tatbikatın verimli geçtiğine inanıyor, afetsiz günler diliyorum.” dedi.

Senaryo gereği depreme hasbihal anında yakalanan öğrenciler, deprem uyarıları üzerine kendilerine en yakın sert cisimlerin yanına siper alarak ‘çök-kapan-tutun yöntemi’ ile kendilerini korumaya çalıştılar.

O an öğrencilerle sohbet etmek üzere orada bulunan Vali H. Mete Buhara ve beraberindekiler de aynı yöntemi uygulayarak tatbikata katıldılar.

Salonda bulunanlar sarsıntının geçmesi ile birlikte görevliler tarafından izdihama yer vermeyecek şekilde tahliye edilerek bina dışındaki ‘Toplanma Alanı’nda toplandı.

 (HABER MERKEZİ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR