Mucur Gazetesi
HV
14 HAZİRAN Cuma 10:10

İl Koordinasyon Kurulu’nun 4. Toplantı Vali Buhara Başkanlığında Yapıldı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2022 12:31   Güncelleme : 13-10-2022 12:34
 İl Koordinasyon Kurulu’nun  4. Toplantı Vali Buhara  Başkanlığında Yapıldı

 

 

 

İl Koordinasyon Kurulu’nun

4. Toplantı Vali Buhara

Başkanlığında Yapıldı

 

İl Koordinasyon Kurulu 2022 Yılı 4. Toplantısı Vali H. Mete Buhara başkanlığında yapıldı.

Neşet Ertaş Kültür Merkezinde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali H. Mete Buhara, İl Yatırım Takip Sistemi izleme raporlarına göre, ilimizde 2022 yılında yatırımcı kuruluşlarca 143 projenin uygulanmak üzere programlarda yer aldığını söyledi.

Bu projelerin toplam parasal değerinin 4 milyar 622 milyon 624 bin TL olduğunu belirten Vali H. Mete Buharan, “Bu projelerin 28 tanesi tarımsal, 22 tanesi eğitim, 23 tanesi ulaştırma, 11 tanesi sağlık, 1 tanesi enerji, 1 tanesi konut, 57 tanesi de diğer kamu hizmetleri sektöründe yer almaktadır. Programlarda yer alan projelerin zamanında tamamlanmasını önemsiyor ve yakından takip ediyoruz. Bugünkü toplantımızda yatırımcı kurum ve kuruluşlarımızın ilimiz ölçeğinde yürüttükleri projeler kapsamında çalışmaları hakkında bilgi alarak kurumlar arası koordinasyon ve iş birliği yapılacak konuları ele alacağız. İlimiz için en iyisini yapma gayretindeyiz. Toplantının ilimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgiler vermesi ve koordinasyon gerektiren hususların görüşülmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR