Mucur Gazetesi
HV
21 NİSAN Pazar 08:02

Üniversite-Şehir Buluşmasında Sebze Fidesi Dağıtıldı

Üniversite-Şehir Buluşmasında Sebze Fidesi Dağıtıldı...

YEREL
Giriş Tarihi : 25-05-2022 17:07   Güncelleme : 25-05-2022 17:09
Üniversite-Şehir Buluşmasında  Sebze Fidesi Dağıtıldı

Üniversite ile şehrin bütünleşmesini önemseyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, iki yıl aradan sonra Kırşehir Halkı ile bir araya geldi. Cacabey Meydanında başlayan 4. Geleneksel Üniversite-Şehir Buluşması, Kırşehir Halkının üniversitelerini daha yakından tanımasına vesile oldu. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, renkli görüntülere sahne olan 4. Geleneksel Üniversite-Şehir Buluşmasında Kırşehirlilere, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi serasında yetiştirilen sebze fidelerinden dağıttı.

Ürettiği projelerle Kırşehir’in birçok ihtiyacının karşılanmasını sağlayan ve Kırşehir’in kalkınmasına katkı sunan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Termal Seralarda Kümelenme Projesi Ar-Ge Serasında yetiştirilen fideleri Kırşehir Halkı ile buluşturdu. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin Kırşehir’in kalkınmasına katkı sağlayan çok sayıda projeye ev sahipliği yaptığını anlatan Kırşehir’in Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversite ile şehrin bir arada olmasının öneminden bahsederek “Üniversiteler sadece ilim üreten yerler değil şehrinin de kalkınmasını sağlayan eğitim kurumlarıdır.” dedi.

Fide dağıtım esnasında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, dekanlar, okul müdürleri ve akademik personel de Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya eşlik etti. (Haber Merkezi)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR