Mucur Gazetesi
HV
05 ARALIK Pazartesi 18:27

Başkan Yılmaz, YKS Sınavı İçin Mesaj Yayınladı

YEREL
Giriş Tarihi : 26-06-2020 09:45   Güncelleme : 26-06-2020 09:45
Başkan Yılmaz, YKS Sınavı İçin Mesaj Yayınladı

Üniversiteye giriş için gerçekleştirilen YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) maratonuna katılan öğrencilere Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, yayınladığı bir mesajla başarı diledi.

     Başkan Yılmaz, “Gençlerimiz önemli bir maratonun finaline geldiler. Belediye başkanı olarak üniversite sınavını gençlerimizin hayatında önemli bir dönemeç olarak görmekteyim. İnanıyorum ki çalışan ve emek harcayan tüm gençlerimiz bu sınavı başarıyla geçecektir” dedi.

     Üniversitede doğru meslek seçiminin önemine değinen Yılmaz şöyle devam etti: "Kimi öğretmenlik mesleğiyle kendinden sonraki nesilleri yetiştirmeyi, kimi doktor olarak insan sağlığı için çalışmayı, kimi mühendisler olarak şehirler inşa etmeyi tercih edebilir. Dünya üzerinde kişinin yeteneğine, arzusuna göre yapabileceği birçok meslek vardır. Önemli olan ne istediğini, neyi yapabileceğini bilmektir. Üniversite sınavı meslek için sadece bir araçtır. Ama değerinin doğru kavranması gereken kıymetli bir araçtır. Bu nedenle tüm gençlerimizin önünde önemli bir basamak olan üniversite sınavının her bir gencimiz için hayırlı kapılar açmasını temenni ediyorum. Çalışan, azimle dört yılını bunun için harcayan gençlerimizin Allah’ın izniyle bu sınavı hakkıyla geçeceğinden hiç şüphem yok. Temennim, kendileri adına doğru meslekleri seçmeleri ve yaşadıkları şehre, ülkelerine ve dünyaya faydalı birer meslek erbabı olmalarıdır. Allah sınava girecek tüm gençlerimize zihin açıklığı versin” dedi. SÜMEYYE KILIÇ

AdminAdmin

YORUMLAR