Mucur Gazetesi
HV
30 HAZİRAN Perşembe 08:21

Hırsızlıktan Yakalandılar Çaldıkları Altını Yuttular

Geçen Yıl Hırsızlık yaparken annelerini yakalayan jandarma bu sefer o kadının çocuklarını ve yeğenlerini yakaladı

YEREL
Giriş Tarihi : 30-11-2016 13:09   Güncelleme : 30-11-2016 13:09
Hırsızlıktan Yakalandılar Çaldıkları Altını Yuttular

İlçemiz köylerine musallat olan hırsızlar suçüstü yakalandı. Geçen yıl yine köylerde hırsızlık yaparken yakalanan Y.Y’nin bu sefer oğulları kızları ve yeğenleri yakalandı.

     Edinilen bilgiye göre 1 ay öncesinden de aynı köyde hırsızlık yapan ikisi erkek dört kadın, bir vatandaşın 90 bin TL’lik altınını çaldıkları iddia edildi. Aynı kişiler dün akşam saatlerinde yine İlçemize bağlı Avcı Köyünde hırsızlık için gittikleri sırada İlçe Jandarma Ekipleri ve Kırşehir KOM’un düzenledi operasyonla suçüstü yakalandı.

     İlçemize bağlı Avcı köyünden gelen ihbarla operasyon düzenleyen jandarma ekipleri hırsızlık zanlısı M.Y., T.Y., K.Y., S.Y., Z.P., G.F.’yi köye 500 metre mesafede tarlada gizlenmeye çalışırken yakalayarak gözaltına aldı. Jandarma ekipleri tarafından yapılan GBT sonrasında hırsızlık zanlılarının sabıka kayıtlarının kabarık olduğu belirlenirken, hırsızlık zanlılarının üzerinden iki adet maymuncuk anahtar, çok sayıda metal eşya çıktı.

Avcı köyünde gerçekleşen operasyon sonrası hırsızlık zanlısı S.Y.’nin yapılan sağlık kontrolünde midesinde 2 adet metal eşyaya rastlanıldı. S.Y.’nin jandarma ekiplerini görünce çeyrek altınlardan iki tanesini yuttuğu öğrenildi.

Alınan ifadelerinin ardından sağlık kontrolüne çıkarılan hırsızlık zanlıları adli makamlara sevk edildi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR