Mucur Gazetesi
HV
21 NİSAN Pazar 07:49

Camilerden sela sesi yükseldi

    Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminde birlik ve beraberliğin sembolü selalar, Kırşehir ile birlikte 81 ildeki yaklaşık 90 bin camide tekrar okundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2022 15:19
Camilerden sela sesi yükseldi


Selanın bitmesinin ardından Cacabey Meydanında dua edildi. 15 Temmuz ruhunun, birlik ve beraberlik şuurunun, din istismarına karşı farkındalığın artırılması, gençler ve çocuklar başta olmak üzere millet nezdinde ortak bir bilince dönüştürülmesinin amaçlandığı etkinliklerde, cami ve Kur’an kurslarında vatandaşların katılımıyla şehitler için en az bir hatim okundu.
    Cuma namazı öncesinde tüm camilerde şehitlerin ruhlarına ithafen Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılırken, il ve ilçe merkez camilerinde Mevlid-i Şerif’ler okundu. Vatandaşların katılımıyla icra edilen toplantılarda müftüler, şehitlerin ruhlarına ithafen dua etti. O gece yaşadıkları tüm zorluklara rağmen sala okuyarak milleti, hukukunu ve vatanını korumaya davet eden din görevlileri, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yılında da minarelerden salâları bir kez daha okudular. Hafta boyunca yapılan etkinliklerde, Yaz Kur’an kurslarında çocukların ve gençlerin bilinçlendirilmesine yönelik etkinlikler etkinlikler yapıldı.
 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR