Mucur Gazetesi
HV
05 ARALIK Pazartesi 18:14

Mucur’da Nereyi Kazsanız Mağara Çıkıyor

Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 17-08-2020 11:41   Güncelleme : 17-08-2020 11:41
Mucur’da Nereyi Kazsanız Mağara Çıkıyor

 

    İlçemizde Belediye ekiplerinin su kaçağının tamiratı için kazdığı alanda yer altı mağarası bulundu.

     Geçtiğimiz günlerde Mucur Belediyesi su ve kanalizasyon ekipleri, Karşıyaka Mahallesi'ndeki su kaçağını tespit etmek için çalışma başlattı.

    Mahallede kazı yapan ekip, suyun belirli bir bölgeye aktığını düşünerek kazıya devam ettiler. Kazı sonunda bir mağaraya rastlayan ekipler suyun tamamının bu alana dolduğunu tespit ettiler.

    Ekiplerin su kaçağının tamiratını tamamladıktan sonra haber vermesi üzerine bölgeye gelen Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, incelemelerde bulundu.

    Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, konunun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne intikal ettirildiğini, mağaranın yer altı şehri olup olmadığının incelemeden sonra belirleneceğini söyledi.

    Uzmanların yapacağı incelemenin ardından mağaranın tarihi ile ilgili bilgilerin de ortaya çıkacağını belirten Yılmaz, Kapadokya'nın giriş kapısı olarak gördükleri ilçede, çok sayıda mağara ve yer altı şehri olduğunu, şehir merkezindeki 6 katlı Mucur Yeraltı Şehri'nin de daha önce turizme kazandırıldığını anımsattı.

    Yılmaz, mağaralardan dolayı su kaçaklarının tespiti konusunda ciddi sorunlar yaşadıklarını, kalıcı çözüm üretmek için altyapı projesi hazırladıklarını dile getirerek, desteklerinden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığına teşekkür etti.

SÜMEYYE KILIÇ

AdminAdmin

YORUMLAR