Mucur Gazetesi
HV
21 NİSAN Pazar 07:45

Hemşehrimiz Kadir Çakır'dan Vali Akın'a Ziyaret

Yayımlanan son Valiler Kararnamesi ile Yozgat Valisi olarak atanan Kadir Çakır, Vali İbrahim Akın'a ziyarette bulundu.

YEREL
Giriş Tarihi : 14-01-2019 09:36   Güncelleme : 14-01-2019 09:36
Hemşehrimiz Kadir Çakır'dan Vali Akın'a Ziyaret

Yayımlanan son Valiler Kararna-mesi ile Yozgat Valisi olarak atanan Kadir Çakır, Vali İbrahim Akın'a ziyarette bulundu.
   Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Yozgat Valisi Sayın Kadir Çakır'ı memleketi olan Kırşehir'de ağırla-maktan duyduğu mem-nuniyeti ifade ederken ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür etti. 
Yozgat Valisi Sayın Kadir Çakır da, iki komşu il arasında mevcut olan dostluk bağlarının bundan sonra da pekişerek devam edeceğini söyledi.   Ziyaret, Yozgat Valisi Kadir Çakır ile Vali İbrahim Akın arasında yapılan görüşme ile sona erdi. Öte yandan geçtiğimiz gün akşam yemeğinde ve düzenlenen kahvaltı programında basın mensupları ile biraraya gelen Kırşehir Valisi İbrahim Akın'ın yanı sıra Kırşehirli hemşehrimiz Yozgat Valisi Kadir Çakır da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Çakır mesajında şunları ifade etti: "10 Ocak 1961 tarihinde, 212 sayılı Kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensupları-mızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel gününüzü kutluyorum.
      Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için, her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır.  Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci de, basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olmaktadır. Ülkemizin ve Yozgat'ımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan çalışan gazetecilerimizdir. Bu duygu ve düşüncelerimle, basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tekrar kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim." 

Haber Merkezi

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR