Mucur Gazetesi
HV
03 ARALIK Cumartesi 01:15

Mahmut Saratlı İl Birinci Oldu

Hafızlık dalında ve Ezan Okumada Mucur İl'e damga vurdu.

YEREL
Giriş Tarihi : 25-05-2015 09:22   Güncelleme : 25-05-2015 09:22
Mahmut Saratlı İl Birinci Oldu

   2015 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İlimiz merkez ve ilçelerinde görev yapan Din görevlileri arasında Hafızlık, Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma, Ezanı Güzel Okuma yarışmaları geçtiğimiz günlerde İlimiz Hoca Ahmet Yesevi camisinde yapıldı.

   Jüri üyeliklerini İl Müftüsü Mehmet Şahin başkanlığında, İl Müftü Yardımcısı Şevket Karaca, İHL Meslek dersleri öğretmeni Ahmet Lale, Akçakent İlçe Müftüsü Osman Bayram Latifoğlu, Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü İsmail Koç ve Uzman Vaiz Şevket Şimşek yaptı.

Hafızlık dalında Mucur Kızıldağ Yeniyapan Köyü Camii İmam-Hatibi Bilal Ağırtopçu birinci oldu. Bayanlar Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma dalında Akçakent Yeniyapan Kız Kur'an kursu öğreticisi Nurcan Gider dereceye girdi.

   Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma dalında Merkez Yenice Hamidiye Camii Müezzin-Kayyımı Mustafa Fidan birinci, Mucur Palangıç köyü Camii İmam-Hatibi ikinci oldu. Ezanı Güzel Okuma dalında Mucur Merkez Hicret Camii İmam-Hatibi Mahmut Saratlı birinci, Akçakent Derefakılı Camii İmam-Hatibi Mehmet Şahin ikinci oldu. Yapılan yarışmalar sonunda dereceye girenlere İl Müftülüğünce altın ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

   Yarışma sonunda İl Müftüsü Mehmet Şahin; “Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan bu yarışma-larda dereceye giren-leri tebrik ediyorum, dereceye girmeseler de gelip bu yarışma-larda cesaretlerini ve özgüvenlerini ortaya koyan bütün görevlilerimizi cani gönülden kutluyorum” dedi.    

AdminAdmin

YORUMLAR