Mucur Gazetesi
HV
14 HAZİRAN Cuma 08:50

KIRŞEHİR BELEDİYESİ 100. YIL ANISINA YARIŞMA AÇTI

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-05-2023 10:09
KIRŞEHİR BELEDİYESİ 100.  YIL ANISINA YARIŞMA AÇTI

 

Yarışma için 13 Nisan 2023 tarihinde başlayan eser

gönderimleri 2 Ekim 2023 tarihinde sona erecek…

KIRŞEHİR BELEDİYESİ 100.

YIL ANISINA YARIŞMA AÇTI

 

Kırşehir Belediyesi Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Genelindeki ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde her kategoride ayrı ayrı değerlendirilmek üzere açtığı Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması başvuruları devam ediyor.

Yarışmada dereceye girenlere her kategori için; birincilik 3.000 TL, ikincilik, 2.000 TL, üçüncülük 1.000 TL olarak belirlenirken Mansiyon alanlara ise 500 TL para ödülü verilecek.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından Kırşehir geneli katılıma açık Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışması başvuruları devam ediyor.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında dâhil ilk tek şehir olan tarih ve kültür şehri Kırşehir’in Ahilik, Âşıklık ve Abdallık gibi kadim gelenekleri ile ülkemizin en zengin kültür ve sanat şehirlerinden biri olduğunu dile getirerek, Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve para ödüllü olan Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması’na katılım çağrısını yineledi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yarışmanın amacıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına Kırşehir Belediyesi Kırşehir geneli katılıma açık Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışması düzenlemeyi ve bu alanda ilimiz ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine de Cumhuriyet değerlerimizi ve kazanımlarını daha belirgin kılarak onlara destek vermeyi amaçlamaktadır. Bilindiği üzere Kırşehir, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında dâhil edilmiş ilk ve tek şehirdir. İlimiz, Ahilik, Âşıklık ve Abdallık gibi kadim gelenekleri ile ülkemizin en zengin kültür ve sanat şehirlerinden biridir.

“Kırşehir Belediyesi, müzik alanında ulusal ve uluslararası ölçekte birçok taahhüdünü yerine getirmiş olup, sanatın diğer disiplinlerine de destek olarak etkinliklerine devam etmektedir. Kentimizin, sanatın her alanında çağın gereksinimlerine cevap verebilen bir marka değerine kavuşturmayı amaçlıyoruz. Bu bağlamda tüm öğrencilerimizi Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yarışmaya katılmaya davet ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR