Mucur Gazetesi
HV
24 TEMMUZ Çarşamba 21:00

AK Parti'nin Kırşehir adayları tanıtıldı…

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-04-2023 11:01
AK Parti'nin Kırşehir  adayları tanıtıldı…

AK Parti, Ankara Spor Salonunda Seçim Beyanname ve Aday Tanıtım toplantısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonunda düzenlenen Seçim Beyanname ve Aday Tanıtım toplantısına katıldı.

Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı öncesinde salon önünde bekleyen binlerce partiliye eşi Emine Erdoğan ile birlikte çıktığı kürsüden seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu yolculuk 14 Mayıs'a giden bir yolculuk. 14 Mayıs için hazır mıyız? 14 Mayıs’ta sandıklar patlatmaya var mıyız?Kapı kapı dolaşmaya var mıyız?14 Mayıs’ta Allah’ın izni ile sandıkları da patlatacak, yeni dönemin de müjdelerini vereceğiz. Buradaki katılımı görünce mutluluğum arttı.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Son 5 yıldaki uygulama tecrübesine ve değişen ihtiyaçlara göre Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini restore ederek, Türkiye Yüzyılı hedeflerimize daha fazla katkı verecek şekilde geliştireceğiz” dedi.

Erdoğan, "Önümüzdeki seçimlerde milletimizden desteği, kendi statükomuzu tahkim etmek için değil, daha büyük reformlar yapmak, daha büyük devrimler gerçekleştirmek, daha çok eser ve hizmet getirmek için istiyoruz. Çünkü biz bugüne kadar hep, başkalarıyla değil kendimizle yarıştık. Türkiye’de ne vizyonuyla, ne programıyla, ne icraatıyla bizim önümüze geçene de, böyle bir hazırlık yapana da, böyle bir niyet besleyene de rastlamadık. Nitekim, 14 Mayıs seçimlerine de aynı şekilde gidiyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız, ayrıca aylık 10 gigabayt ücretsiz internet vereceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiyi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyütmeyi sürdüreceklerini kaydederek, şöyle devam etti:

"Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek, ülkemizi bu sorundan mutlaka kurtaracağız. Memurundan emeklisine ve işçisine kadar çalışanlarımızın ücretlerini daima enflasyonun üzerinde artırarak, refah düzeylerini yükselteceğiz. Turizmde 90 milyon turist ve 100 milyar dolar turizm geliri hedefiyle, yatırımı ve tanıtımı hızlandıracağız. Ülkemizin halen 300 bin civarında olan uluslararası öğrenci sayısını 1 milyonun üzerine çıkartarak, küresel pazarın yüzde 10'unu elde edeceğiz. Bilişim ihracatında 15 milyar dolara ulaşarak, ülkemizi bu alanda küresel bir merkez haline dönüştüreceğiz. Ülkemizi 1 trilyon dolar dış ticaret hacmine ulaştırmaya yönelik hedefimize ulaşana kadar yatırıma, üretime, ihracata yükleneceğiz. Önümüzdeki dönemde yıllık 5,5 büyüme oranıyla, milli gelirimizi bu dönemde 1,5 trilyon dolara, ardından da asıl hedefimiz olan 2 trilyon dolara çıkartacağız."

"İŞSİZLİK ORANIMIZI YÜZDE 7 SEVİYESİNE GERİLETECEĞİZ"

Kişi başına düşen milli geliri 3 bin 600 dolardan 10 bin 600 dolara yükselttiklerini anımsatan Erdoğan, gelecek dönemdeki hedeflerinin bunu önce 16 bin dolara, ardından da daha yüksek seviyelere ulaştırmak olduğunu belirtti ve şunları kaydetti:

"Bu büyüme sayesinde 5 yılda 6 milyon yeni istihdam oluşturarak, işsizlik oranımızı yüzde 7 seviyesine gerileteceğiz. Kadın ve genç istihdamına özel önem vermeyi sürdüreceğiz. Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak, gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız. Girişimcilerimize verdiğimiz destekle ülkemizden en kısa sürede 15 adet milyar dolar ve 5 adet 10 milyar dolar değerinde şirket çıkmasını sağlayacağız. Üretimin tabana yayılmasında çok önemli görev ifa eden KOBİ'lerimizi, büyüyen ekonomimizin lokomotifleri olarak, finansmandan istihdama her alanda daha güçlü şekilde destekleyeceğiz. Bugüne kadar hassasiyetle devam ettirdiğimiz bütçe disiplininden önümüzdeki dönemde de taviz vermeyeceğiz. Tasarım ve kriptoloji altyapısını kurduğumuz yeni nesil Dijital Türk Lirası projemizi hayata geçireceğiz."

“Türkiye Yüzyılı” vurgusunun yer aldığı ve Cumhuriyet'in 100'üncü yılına atıfla hazırlanan 23 başlığın yer aldığı Seçim Beyannamesi’nde deprem yaralarının sarılmasına dönük adımlar da ön plana çıkarıldı.

“Türkiye Yüzyılı için doğru zaman doğru adam”, “Doğru adımlarla yola devam” sloganlarının kullanıldığı gözlenen beyannamenin yanısıra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 81 ilin milletvekili adayları da tek tek kürsüye çağrılarak tanıtıldı.

Ankara Spor Salonu’nda saat 14.30’da başlayan AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’na Kırşehir Milletvekili adayları Necmettin Erkan ile Dr. Osman Arslan da katıldı.

AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, Kadın Kolları Başkanı Meryem düğer ve Gençlik Kolları Başkanı Haydar Bilgin’in de katıldığı toplantıya ayrıca Kırşehir’de parti üyeleri de katılım sağladı.

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, aday tanıtım toplantısından ardından solma medya hesabından bir paylaşım yaparak, “Milletimizin gönlüne giden görünmeyen yolun mimarıdır AK Parti. 21 yıl önce başlayan ve bitmeyen bir Türkiye sevdasının öyküsüdür bu.

Seçim beyannamemizin ve 28. dönem vekil adaylarımızın Ülkemize, Şehrimize ve Partimize hayırlı olmasını diliyoruz.Birlik, beraberlik ve daha güçlü bir gelecek için #TürkiyeYüzyılı, yarın değil hemen şimdi!” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR