Mucur Gazetesi
HV
23 MAYIS Perşembe 21:13

AFAD’ın dışında hiç kimsenin nakdi yardım toplama yetkisi yok!

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2023 16:24
AFAD’ın dışında hiç kimsenin  nakdi yardım toplama yetkisi yok!

Kırşehir Valiliği’nden uyarı…

AFAD’ın dışında hiç kimsenin

nakdi yardım toplama yetkisi yok!

 

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde can kaybı artmaya devam ediyor. Herkes bireysel veya kurumsal olarak yardım yapmanın telaşı içinde.

Kırşehir’de de kamu kurum ve kuruluşlarının öncülüğünde başlatılan yardım kampanyalarında toplanan yiyecek, içecek ve diğer malzemeler bölge illerine ulaştırılırken, Kırşehir Valiliği bir açıklama yaparak AFAD’ın dışında hiç kimsenin nakdi yardım toplama yetkisinin bulunmadığını bildirdi.

Kırşehir Valiliği’nin toplanan yardımlarla ilgili yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Değerli Kırşehirliler; yaşanan deprem felaketinde mağdur olan depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak ve hep birlikte bu zor günleri geride bırakmak amacıyla, ülke olarak tek vücut olmuş durumdayız.

“Vatandaşlarımızın yapacağı nakdi ve ayni yardımların belli bir düzen içerisinde derhal yerine ulaştırılması için şu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

* Nakdi bağış ve yardımlar AFAD Koordinesinde gerçekleştirilmekte olup, https: www.afad.gov.tr web sayfasında belirtilen hesaplardaki İBAN numaraları dikkate alınmalıdır.

* Nakdi yardım kampanyaları hususunda tek yetkili kurum AFAD'dır. AFAD dışında hiçbir kişi/kurum veya kuruluşun nakdi yardım toplama yetkisi kesinlikle bulunmamaktadır.

* Ayni yardımlar AFAD organizasyonunda ilimizde (Aşıkpaşa Kapalı Spor Salonu'nda toplanmaktadır. Yapılacak yardımlarda 2. el malzeme ve eşyalar kabul edilmemektedir.

* İlimizde toplanan yardımlar ihtiyaç olan bölgelere AFAD eliyle ulaştırılmaktadır. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız, acil ihtiyaç duyulan malzemeleri (0386) 213 11 60 numaralı hat ile irtibata geçip öğrenebilirler.

* Valiliğimizin izni ve bilgisi dahilinde ayni/nakdi yardım topladıkları iddiası ile kurumlarımızın adını kullanan kötü niyetli şahıslara itibar edilmemesi, bu tarz durumlarla karşılaşıldığı takdirde güvenlik güçlerine bilgi verilmesi hususu,

“Kamuoyuna saygıyla duyurulur...” (Sümeyye Kılıç)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR