Mucur Gazetesi
HV
24 TEMMUZ Çarşamba 22:18

Kırşehir Belediyesi depremzedeler için sahada

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2023 16:06
Kırşehir Belediyesi depremzedeler için sahada

 

Kırşehir Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyasında toplanan ihtiyaç maddeleri hızlı bir şekilde gruplandırılarak sevk ediliyor.

Deprem bölgesi için başlatılan yardım kampanyalarına destek olan vatandaşlarımızın kuru gıda, kullanılmamış kıyafetler, ısıtıcı, battaniye, su ve benzeri ihtiyaç maddelerine öncelik vermeleri istendi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde kayıplara ve hasara neden olan depremin hemen ardından Kırşehir Belediyesi’nin, Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile koordineli bir şekilde deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere başlattığı Yardım Kampanyasına Kırşehirli hemşehrilerimizden destek gelmeye devam ederken gelen ihtiyaç maddeleri de gruplandırılarak ihtiyaç bölgelerine çıkarılıyor.

Kahramanmaraş'ta ilki 6 Şubat 2023 Pazartesi günü sabaha karşı 04.17, ikincisi 13.24'te meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem ve takip eden artçı sarsıntılar sonucu tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de Kahramanmaraş ve çevre illerdeki deprem bölgesine yardımlar hızlı bir şekilde devam ediyor.

Kırşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde toplanan yardım kampanyasına getirilen malzemeler hızlı bir şekilde gruplandırılarak deprem bölgelerine sevk ediliyor.

Yardım Kampanyası için hemşehrilerimizin özellikle öncelikli ihtiyaç maddeleri olan süt, makarna, kuru bakliyat, konserve, kahvaltılık peynir-zeytin, peçete, çay, hazır çorba, pil, biberon-emzik, içlik ve çamaşır, kadın mont, bebek bezi, havlu, tuvalet kağıdı, el sabunu ve kadın ayakkabısına ağırlık vermeleri istenirken bununla birlikte, cep ısıtıcı, eldiven, atkı, bere, çorap, polar battaniye, polar ara katman, kışlık bot, kışlık mont, bebek maması, hijyenik ped, el feneri, kibrit ve kullanılmamış kıyafetler de kabul ediliyor.

Kırşehir Belediyesi, Kırşehir Valiliği ve AFAD’la koordineli bir şekilde depremin ilk saatlerinden bu yana bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere toplanan malzemeler sevk edilmeye devam ediyor.

Kırşehir Belediyesi tarafından depremde arama kurtarma çalışmaları için deprem bölgelerine gönderilen ekipler de gittikleri bölgelerdeki çalışmalara aralıksız devam ediyor. (HABER MERKEZİ)

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR