Mucur Gazetesi
HV
01 NİSAN Cumartesi 10:10

Esnaf Odaları Birliği'nin depremzedelere yardım seferberliği devam ediyor

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2023 16:24
 Esnaf Odaları Birliği'nin  depremzedelere yardım  seferberliği devam ediyor

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin öncülüğünde Kırşehir Ahi esnafın desteğiyle afet bölgelerine yardım malzemeleri gönderimi sürüyor.

Kırşehir Madeni İşler Esnaf Odasına bağlı esnaf İsmail Akdaş'ın desteğiyle depremden etkilenen vatandaşlar için afet bölgesine 4 konteyner gönderildi. Yine Madeni İşler Odasına bağlı sıhhi tesisatçı 10 esnaf yardım ve hizmet amaçlı jeneratörleri ve kırıcı hiltileri ile deprem bölgesine intikal etti.

Marangozlar ve Mobilyacılar Odasına bağlı esnaf Kadir Öz ve esnafların desteğiyle deprem bölgesine 3 tır yakacak odun desteği sağlandı.

Esnaf Odaları Birliği Başkanlık binasında esnaflardan ve bağışçılardan gelen temel ihtiyaç malzemeleri hazırlanmaya devam ediyor. Battaniye, kışlık kıyafetler, bot, kaban, hazır gıda, ısıtıcı gibi ürünler birlik binasında paketlenerek yola çıkmaya hazır hale getiriliyor.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Kahramanmaraş'ta yaşanan deprem felaketinin yaralarını sarmak, zarar gören vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu göstermek ve destek sağlamak amacıyla TESK tarafından birliğimiz ve odalarımız nezdinde bir yardım kampanyası düzenlediklerini açıkladı.

Başkan Öztürk, bu itibarla; deprem mağduru vatandaşlar ile esnaf ve sanatkarlara ısınma (battaniye, soba, kışlık giyecek, bot) ile temel gıda malzemeleri-erzak (su, süt, bebek maması, çay, şeker, kuru gıda) yardımı yapılması büyük önem arz ettiğini belirtti ve sağlıklı bir yardım kampanyası süreci yürütülmesi için yardımda bulunacak üyelerin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne başvurmalarını istedi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin

YORUMLAR