Mucur Gazetesi
HV
23 MAYIS Perşembe 22:33

Kırşehir Belediyesi, toplanan yardımları bölgeye sevk edildi 

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2023 16:18
Kırşehir Belediyesi, toplanan  yardımları bölgeye sevk edildi 

10 ilimizde meydana gelen büyük depremin yaşanmasının hemen ardından Kırşehir Belediyesi, Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile koordineli bir şekilde deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlattı.

Kahramanmaraş'ta ilki 6 Şubat 2023 Pazartesi günü sabaha karşı 04.17, ikincisi 13.24'te meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem ve takip eden artçı sarsıntılar sonucu tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de deprem bölgesine yardımlar devam ediyor.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Valiliğimiz ve AFAD’la koordineli bir şekilde depremin ilk saatlerinden bu yana bölgenin ihtiyaçlarını sevk etmeye devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Kırşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde toplanan yardım kampanyasına katılmak isteyen hemşehrilerimizin çadır içi soba, su, uyku tulumu, uzay battaniye, cep ısıtıcısı, sentetik içlik, eldiven, atkı, bere, çorap, kalem pil, kibrit, polar battaniye, polar ara katman, kışlık bot, kışlık mont, bebek bezi, mama, biberon, hijyenikped, ıslak mendil, sıvı sabun, tuvalet kağıdı, havlu kağıt, havlu, el feneri ve kullanılmamış kıyafetleri deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere verebilecekleri ifade edildi.

Kırşehir Belediyesi, Kırşehir Valiliği ve AFAD’la koordineli bir şekilde depremin ilk saatlerinden bu yana bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere toplanan malzemeler sevk edilmeye devam ediyor. (HABER MERKEZİ)

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR