Mucur Gazetesi
HV
24 TEMMUZ Çarşamba 22:18

Gazetemizin haberi üzerine Mucur MYO’ya T. C. eklendi…

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-01-2023 10:01
Gazetemizin haberi üzerine Mucur MYO’ya T. C. eklendi…

Geçtiğimiz günlerde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne bağlı Mucur Meslek Yüksekokulu’nun levhası yenilenirken, T.C. ibaresinin kaldırılmasına

Okuldaki T.C. ibaresinin kaldırıldığını gören Mucurlulardan büyük tepki alan olayı Mucur gazetemizde gündeme getirmiştik.

Gazetemizde 5 Ocak’ta yayınlanan haberin üzerine levha tekrar yenilendi ve Mucur Meslek Yüksekokulu tabelasına T.C. ibaresi eklenirken, Mucurlular hem gazetemize, hem de Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi yetkililerine teşekkür etti.

Öte yandan diğer ilçe yüksekokullarının tabelalarında da T.C. ibaresi olmadığı öğrenilirken, durumdan rahatsız olan bazı vatandaşlar gazetemize ulaşarak, “Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyoruz. Eğitim verilen kurumlarımızda nasıl T.C. ibaresi olmaz?Böyle bir şey olabilir mi? Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu eksikliğin giderilmesi için bir an önce talimat vermeli,hem üniversitemize, hem de tüm fakülte ve yüksek okullarımıza T.C. ibaresi eklenmelidir.” dediler. (SÜMEYYE KILIÇ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR