Mucur Gazetesi
HV
23 MAYIS Perşembe 22:46

KIRŞEHİR’DE HÂLÂ İÇ ÇEKİŞME, HÂLÂ SEN-BEN KAVGASI!..

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-01-2023 15:04
KIRŞEHİR’DE HÂLÂ İÇ ÇEKİŞME,  HÂLÂ SEN-BEN KAVGASI!..

Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi kararı Kırşehir’deki sanayici ve işadamlarını umutlandırırken, Kırşehir yöneticilerinin kararın çıkmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı’na yaptıkları ziyarette siyaset gütmeleri üzüntü ile karşılandı.

Vali H. Mete Buhara, Milletvekili Mustafa Kendirli, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal ve Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Süleyman Eraslan’ın Ankara’ya giderek 141 hektarlık Organize Sanayi Bölgesi genişleme alanı kararının çıkmasında katkılarını gördükleri Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi’ye ve emeği geçenlere teşekkür ziyaretinde bulunmaları ve bu ziyarette Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz başta olmak üzere diğer oda başkanlarının davet edilmemesi Kırşehir’de birlikteliğin bir türlü sağlanamaması olarak değerlendirildi.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile Kırşehir’deki bütün sanayicilerin, tüccar ve iş insanlarının kayıtlı olduğu Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’nın bu ziyarette olmaması ya da davet edilmemesini çok yadırgadıklarını belirten Kırşehir’deki vatandaşlar, “Bu durum Kırşehir adına kabul edilemez. Neden Kırşehir’e hizmet konusunda birliktelik sağlayamıyoruz, hassasiyet yapıyoruz, sen-ben kavgası içine giriyoruz. Haydi Belediye Başkanı siyasi. Ya diğerleri? Seversen, sevmezsin Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile diğer oda ve birliklerin başkanlarıyla Kırşehir’e hizmet noktasında ortak hareket etmek Kırşehir’i yöneten herkesin en başta gelen görevi. Kırşehir ne kaybettiyse sen-ben iç çekişmesinden kaybetti. Oda başkanlarının kendi siyasi görüşlerine yakın olmadığını gerekçe göstererek dışlamak Kırşehir’e zarar vermekten başka bir şey değildir. Umarız Kırşehir’i yönetenler “Kırşehir” adının geçtiği her yerde siyaseti, sen-ben kavgasını bir daha yaşatmaz, birlik ve beraberlik içinde olarak daha çok hizmetin gelmesini sağlarlar” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

         Kırşehir’e yatırım yapmak için Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesini dört gözle bekleyen sanayici ve işadamları, bu kararının da her seçim öncesi verilen Çevre Yolu, Hızlı Tren gibi diğer vaadler gibi sözde kalmamasını umut ettiklerini ifade ettiler. (Sümeyye Kılıç)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR