Mucur Gazetesi
HV
24 TEMMUZ Çarşamba 22:14

Kılıçözü Sanayi Sitesi 20 yıl sonra asfaltlanıyor

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-01-2023 15:02   Güncelleme : 06-01-2023 15:12
Kılıçözü Sanayi Sitesi 20 yıl sonra asfaltlanıyor

Kılıçözü Sanayi Sitesi 20 yıl sonra asfaltlanıyor

Belediye Başkanı Ekicioğlu: “Alt yapıyı tamamladık ve şu anda da kaldırım, yol asfaltlama, bordur çalışmalarına başladık. Çalışmalar tamamlandıktan sonra Kırşehir Sanayi Çarşısı’nın bir ihtiyacı kalmayacak”

710 işyerinin bulunduğu ve yıllardır doğru dürüst altyapısı yapılmadığı için, yazın tozdan, kışın çamurdan ve çukurdan geçilmeyen Kılıçözü Sanayi Sitesi Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun çalışmalarıyla nihayet hizmet almaya başladı.

Geçen yıl başlatılan elektrik, kanalizasyon, yağmur suyu ve diğer altyapı çalışmalarının tamamlandığı yerlerde üst yapıya başlandı. 

Kılıçözü Sanayi Sitesi’nde yapılan asfalt serimi çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Yaklaşık 20 yıldır Kırşehir Sanayi Çarşısının alt yapı sorunları vardı; elektrikti, kanalizasyondu, yağmur hattıydı… Bunlar çözüldükten sonra biz Kırşehir Belediyesi olarak sıcak asfalt çalışmalarımıza başladık. Kılıçözü Sanayi Sitemiz özellikle üretim yapan Sanayi şehrimizin üretimde bel kemiklerinden bir tanesi. Alt yapıyı tamamladık ve şu anda da kaldırım, yol asfaltlama, bordur çalışmalarına başladık ve çalışmalar hayata geçtikten sonra en az 20-30 yıl Kırşehir Sanayi Çarşısının bir ihtiyacı kalmayacak.Kırşehir Belediyesi olarak bu sene 55-60 milyon TL civarında bir bütçe ayırdık. Kırşehir Sanayi Çarşısının en ufak bir sorunu kalmayacak ve daha modern daha Kırşehir esnafına yakışır, üretime yakışır bir Sanayi Sitesi olacak.Yapılan çalışmalar sonucu Çarsıdaki dükkânlar gibi bir yapıya kavuşacak. Sanayi esnafımız da bunu en iyi şekilde kullanır ve hep birlikte Kırşehir ekonomisine katkı sunar.” (HABER MERKEZİ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR