Mucur Gazetesi
HV
24 TEMMUZ Çarşamba 21:37

Kırşehirliler Vakfı yöneticileri Ata’nın huzurunda

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-12-2022 16:20
Kırşehirliler Vakfı yöneticileri Ata’nın huzurunda

 

Kırşehirliler Vakfı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 103. yıl dönümü vesilesiyle Anıtkabir'i ziyaret etti.

Kırşehirliler Vakfı Başkanı Tuncay Tekay ve heyeti Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 103. yıl dönümü vesilesiyle mozeleye çelenk bıraktı ve Anıtkabir'de saygı duruşunda bulundu.

Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Tuncay Tekay ve heyeti, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayarak, şunları yazdı:

"Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Atatürk; 1919 yılında yurdumuzu düşmanlardan kurtarmak için başlatmış olduğunuz Kurtuluş Savaşı'mızın temellerini oluşturmak adına 23-24 Aralık günlerinde memleketimiz Kırşehir'i ziyaretimizin 103. yıl dönümü anısına Kırşehirliler Vakfı olarak huzurunuzdayız. Aziz Atam; her türlü tehlikeyi göze alarak, binbir güçlük ve zahmetle kurtardığın cennet vatanımızı ve benim en büyük eserim dediğin Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyetini korumak ve yaşatmak için ant içtik. Sen rahat uyu. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Ruhun şad olsun."

Kırşehirliler Vakfı Başkanı Tuncay Tekay ve beraberindeki heyet Anıtkabir'in merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra program sonlandı. (HABER MERKEZİ)

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR