Mucur Gazetesi
HV
14 HAZİRAN Cuma 07:48

Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, müjdeyi verdi: Sağlık çalışanlarına 29 bin liralık promosyon

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-12-2022 13:35
Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, müjdeyi verdi:    Sağlık çalışanlarına 29 bin liralık promosyon

 

 

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, promosyon süreci ile ilgili bir açıklama yaptı.

Göreve geldiği günden bu yana sağlık çalışanlarının haklarının korunması için bütün imkanları kullandıklarını belirten Başkan Yasin Yücesan, yaptığı girişimler ve görüşmeler sonucu tüm sağlık çalışanlarına en iyi promosyon rakamını aldıklarını açıkladı.

Sağlık çalışanlarının ortaya çıkan asılsız rakam ve söylemlere itibar etmemelerini isteyen Başkan Yasin Yücesan, konuyla ilgili yaptığı bilgilendirmede şunları ifade etti

“İlk açıklamamızda belirttiğimiz gibi; 3 yıllık 25.200 TL peşin, 1.800 TL nakit para puan,6.Ayda 1.000 TL para puan,  2. Ayda 1.000 TL para puan olmak üzere toplamda 29.000 TL’dir.Ziraat Bankası tarafından en geç 15 Ocak 2023 tarihine kadar hesaplara yansıtılacaktır. Geçmişe dönük mahsuplaşma olmayacak. Güzel ve mutlu günlerde harcamaları dileğiyle tüm üyelerimize hayırlı olsun.”

Bu arada Sağlık bakanlığı ile Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında belirlenen rakamlar doğrultusunda 15 ocak 2023’e kadar yenilenmesi planlanan promosyon anlaşması, Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi’nin girişimleri ile 15 Ocak beklenmeksizin 23.12.2022 tarihi itibariyle imzalandı.

Sağlık-Sen’in de yer aldığı komisyon ile Ziraat Bankası yetkilileri tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi Başkanı Yasin Yücesan, “Promosyon sözleşmesinin tüm sağlık çalışanlarına hayırlı uğurlu olsun. 15 Ocak’ı beklemeden protokolün güncellenmesi talebimizi uygun bularak süreci hızlandıran İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ertan Değirmencioğlu'na teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. (SÜMEYYE KILIÇ)

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR