Mucur Gazetesi
HV
24 TEMMUZ Çarşamba 21:14

Üniversitemiz Ebelik Bölümünde SABAK Akreditasyon Değerlendirme Süreci

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-12-2022 13:26
Üniversitemiz Ebelik Bölümünde SABAK  Akreditasyon Değerlendirme Süreci

 

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünde akreditasyon süreci başladı. 18-20 Aralık 2022 tarihleri arasında Sağlık Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (SABAK) tarafından gerçekleştirilen akreditasyon sürecinde fakülte yönetimi, takım üyeleri ile bir araya geldi.

Farklı disiplinlerdeki sağlık bilimleri eğitim programları için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yaparak Türkiye'de sağlık bilimleri eğitiminin kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacı ile kurulan ve bağımsız bir dernek olan SABAK, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü için akreditasyon sürecini başlattı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Musa Özata başkanlığında SABAK Değerlendirme Takım Üyelerini fakültede ağırlayan fakülte yönetimi, takım üyeleri ile toplantı salonunda bir araya geldiler.

Ebelik Bölümünün değerlendirilmesiyle başlayan süreç daha sonra Üniversitemiz Kalite Yönetim Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek’in Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemini (BKYS) anlatmasıyla devam etti.

SABAK Değerlendirme Takım Üyelerinin değerlendirme süreci 20 Aralık 2022 tarihine kadar devam edecek. (HABER MERKEZİ)

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR