Mucur Gazetesi
HV
23 MAYIS Perşembe 21:31

HELEBİŞ GECESİ-SIRA GECESİ PROGRAMINA YOĞUN İLGİ

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2022 16:05
HELEBİŞ GECESİ-SIRA GECESİ  PROGRAMINA YOĞUN İLGİ

 

 

“Kültürler Buluşuyor” temasıyla Kırşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Helebiş-Sıra Gecesi, 16 Aralık 2022 Cuma günü yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

16 Aralık 2022 Cuma günü saat 19:00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Helebiş-Sıra Gecesi’ne Kırşehirli hemşehrilerimizin de yoğun ilgi gösterdikleri gözlendi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi olarak tarih ve kültür şehri Kırşehir’in Anadolu’nun ortasında gerek hayata geçirdiği projelerle gerekse de kültür sanat alanındaki faaliyetleriyle dikkatleri üzerine çektiğini ifade ederek geceye olan ilginin de gösterdiği üzere ve bu tür ortak programların bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.

Kültürler buluşuyor temasıyla yapılan Helebiş-Sıra Gecesinin Kırşehir Belediyesi Youtube kanalı ve sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlanan programın ardından, Belediye Başkan Selahattin Ekicioğlu da sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamasında şunları ifade etti:

“Kırşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin “Kültürler Buluşuyor” temasıyla hazırlayıp sundukları program muhteşemdi. Kırşehir Belediyesi olarak, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na Müzik alanında dahil olan ilk ve tek şehir olmamızın sorumluluğuyla, taahhütlerimizi yerine getirerek böylesi güzel programları hayata geçirmeye devam edeceğiz. Helebiş Gecesi ve Sıra Gecesi’nin hazırlanmasında ve sunumunda katkısı bulunan tüm sanatçı kardeşlerimi kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR