Mucur Gazetesi
HV
23 MAYIS Perşembe 21:56

"Hediyem Kitap Olsun" Kermesine yoğun ilgi

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2022 15:56

 

Kırşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Hediyem Kitap Olsun” kampanyası çerçevesinde geliriyle kütüphanelere kitap desteği sağlamak için kermes düzenlendi.

Cacabey Meydanı'nda 15.12.2022 Perşembe günü saat 10.00’da açılan kermes üç gün süre ile Kırşehirli vatandaşlarımıza hizmet veren kermese hayırseverler ve Türkiye Diyanet Vakfı üye ve gönüllüleri tarafından hazırlanan yemekler, tatlılar ve pastalar vatandaşların hizmetine sunuldu.

İl Müftüsü Mehmet Yaman tarafından açılışı gerçekleştirilen kermese İl Müftü yardımcıları Hacı Ahmet Başaran, Zeynep Önen, şube müdürleri, imam hatipler, Kur’an kursu öğreticileri, müftülük çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Kurdele kesiminde konuşan Müftü Yaman şunları söyledi:

"TDV Kırşehir Şubesi tarafından hazırlanan "Hediyem Kitap" olsun projesi kapsamında Kırşehir İl Müftülüğü, TDV ve ADRM olarak bu projeye destek olmak için düzenlenen kermes açılışımıza hepiniz hoş geldiniz. Kermesimize destek veren, emek veren Kur’an kurslarımızda eğitim öğretim gören öğrencilerimiz ve öğreticilerimizden ve bütün görevlilerimizden Allah razı olsun. Kur'an kursu öğreticileri ve öğrencileri, hayırsever vatandaşlarımız tarafından hazırlanan yiyecekleri buraya getirerek katkı sundu.  İnşallah buradan kazanılacak gelirler güzel yerde harcanacak. Elde ettiğimiz hayrı kütüphanelere kitap desteği sağlamak için harcayacağız."

Ardından İl Müftüsü Mehmet Yaman stantları ziyaret ederek emeği geçenlere teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR