Mucur Gazetesi
HV
23 MAYIS Perşembe 21:40

Kırşehir yabancı basın mensuplarına tanıtıldı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-12-2022 10:23
Kırşehir yabancı basın mensuplarına tanıtıldı

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı koordinesinde, UNESCO Dünya Kültür Mirası İç Anadolu Rotası kapsamında, yabancı basın mensuplarını ilimizde ağırladık.

Program kapsamında basın mensuplarına ilimizin tarihi ve turistik yerleri tanıtıldı.

Misafirler ilk olarak Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve hemen yanında bulunan Japon Bahçesini gezdiler. Ardından Ahi Külliyesi’ne geçen misafirler Ahi Evran-ı Veli Camii’ni ziyaret ederken kendilerine Ahilik kültürü tanıtıldı.

Yabancı basın mensuplarına Kırşehir ve Anadolu’nun aşıkları, ozanları, kültürel değer ve şahsiyetlerine yer verilen Neşet Ertaş Gönül Sultanları Kültür Evi’nin tanıtıldığı sırada Abdallar Müzik Topluluğu Merhum Neşet Ertaş’ın türkülerini seslendirdiler.

Kültürel değerlerimizi rehber eşliğinde gezen misafirler, Kırşehir'i çok beğendiklerini, kültürel değerlerini tanımaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek Neşet Ertaş Gönül Sultanları Kültür Evi gezisinde kendilerine eşlik eden Vali H. Mete Buhara'ya teşekkürlerini ifade ettiler.

Vali Buhara da, “Yabancı konuklarımızı kültür, tarih ve müzik şehri, Ahiler diyarı Kırşehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduk. Kendilerinin buradan güzel anılarla ayrılacağına inanıyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR