Mucur Gazetesi
HV
14 HAZİRAN Cuma 09:27

Fide Üretimi İşbirliği Protokolü İmzalandı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-12-2022 13:30
Fide Üretimi İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

 

Kaman Belediye Başkanlığı ile Kaman Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında "Fide Üretimi " konulu protokol imzalandı.

Düzenlenen protokol İmza törenine Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, Kaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İman, Kaman Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Türker Korkut, belediye ve ilçe milli eğitim yetkilileri katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Kaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İman; "Millî Eğitim Bakanlığı'nın 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan hedefler doğrultusunda tarım alanında yerli ve milli üretimle ihtiyaçların karşılanmasına katkı sağlamak, aynı zamanda ilçemiz Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin donatım ve teknik ekipmanı daha aktif ve işlevsel hale getirmek, ilçemizin tarım üretimine katkıda bulunmak ve öğrencilerin iş başında eğitim alması hedefiyle Kaman Belediye Başkanlığımızla iş birliği protokolü imzalıyoruz" dedi.

Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak ise "Kaman Belediyesi olarak her zaman eğitime büyük önem ve destek verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Bu gün imzalamış olduğumuz protokol kapsamında ilimizde tarım alanında tek olan bu güzide okulumuzla iş birliği içinde çeşitli tür ve cinslerde sebze fideleri üreteceğiz, bu sayede hem öğrencilerimiz tarım da yaparak, yaşayarak ve uygulayarak eğitim-öğretim alacaklar hem de halkımızın ihtiyaç duyduğu kaliteli sebze fidelerini üretmenin yanı sıra, ülkemiz tarım sektörünün istemiş olduğu nitelikli iş gücünün okulumuz ile iş birliği içinde yetiştirmesine katkı sağlamış olacağız" dedi.

Protokol doğrultusunda ihtiyaç duyulan sebze fideleri okulun tarım alanı öğretmenlerinin nezaretinde tarım alanı öğrencileri tarafından üretilecektir. Bu kapsamda Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 20.000 adet çeşitli tür ve cinslerde sebze fideleri üretilerek Kaman Belediyesine teslim edilecek, üretilen bu fideler belediye tarafından bahar döneminde ücretsiz olarak dağıtılacak.

(HABER MERKEZİ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR