Mucur Gazetesi
HV
14 HAZİRAN Cuma 09:49

Kırşehir İl Jandarma Personeline “Aile Saadeti ve Huzuru” Konferansı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-12-2022 12:48
Kırşehir İl Jandarma Personeline  “Aile Saadeti ve Huzuru” Konferansı

 

 

Kurum ve kuruluşlarla iş birliğine önem verilen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde Kırşehir İl Jandarma Personeline “Aile Saadeti ve Huzuru” adlı konferans verildi.

KAEÜ bünyesindeki Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezince organize edilen konferans, 1 Aralık 2022 tarihinde Neşet Ertaş Salonunda Merkez Müdürü Prof. Dr. Nur Çetin tarafından verildi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Kırşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sadık Gülecen’in de katıldığı konferansa katılım yoğun oldu.

Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nur Çetin, konuşmasında ailenin dünyada kurulan ilk toplumsal kurum olduğunu, aynı zamanda bugünde tüm toplumlar ve ülkeler için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Her insanın hayatında mutluluk ve huzur arayışının ailede saklı olduğuna değinen Prof. Dr. Çetin, ailenin insanın ilk güven limanı, ilk kültür ocağı, ilkokulu ve ilk sevgi kaynağı olduğunu belirtti. Ailede mutlu ve huzurlu ortamın sağlanması konusunda bazı ipuçları da veren Çetin, “Aile içi iletişim saygı, sabır ve sadakate dayalı olması gerekir’’ dedi.

Ahiler diyarında ortaçağda ‘’Eline, diline, beline sahip ol’’ diyen Ahiyan-ı Rum teşkilatı ve ‘’İşine, aşına, eşine sahip ol’’ diyen dünyada bilinen ilk kadın örgütü olan Bacıyan-ı Rum teşkilatının bu sırrı çözdüğünü söyleyen Prof. Dr. Nur Çetin, Türk Silahlı Kuvvetli mensuplarına “Biz evlerimizde huzurla uyuyabiliyorsak sizlerin sayesindedir. Aziz milletimizin gözbebeği olan kahraman evlatlarımızın iyi yetişmeleri için eğitim kurumu olarak her zaman hizmetinde olduğumuzu belirtmek isterim” diyerek sözünü bitirdi.

Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. (HABER MERKEZİ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR