Mucur Gazetesi
HV
03 MART Pazar 12:17

Kırşehir Adliyesi’nde çocuk teslimine ilişkin eğitim programı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-12-2022 12:42
Kırşehir Adliyesi’nde çocuk  teslimine ilişkin eğitim programı

 

Çocuk teslimi ve çocukla kişisel ilişki kurulması işlemleri, çocuk görüşme merkezi aracılığı ile Kırşehir Adliyesinde 2022 yılı Nisan ayı itibari ile, mülhakat adliyelerde ise 2022 yılı Ekim ayı itibari ile uygulanmaya başlandı.

5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu gereğince çocuk teslimi ve çocukla kişisel ilişki işlemlerinde görev almak üzere Kırşehir Valiliği ve İlçe Kaymakamlıkları tarafından hazırlanan,kamu kurum ve kuruluşlarında görevli psikolog, pedagog, sosyal çalışmacı, çocuk gelişimci ve rehber öğretmen gibi uzmanlar ile öğretmenlerin yer aldığı listede bulunan meslek profesyonellerine, Kırşehir Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 01.12.2022 tarihinde Kırşehir Adliyesi konferans salonunda çocuk teslimi ve çocukla kişisel ilişki işlemlerine yönelik bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

Eğitim programına Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Kırşehir Adli Yargı İlk

Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Dadal ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli meslek profesyonelleri katılım sağladı.

Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün konuşmalarında; çocuk teslimleri ve çocukla kişisel ilişki kurulmasına dair işlemlerde yeni sürecin daha profesyonel olduğunu, bu kapsamda uzmanlara ihtiyaç olduğunu, bu programın da sürece ilişkin bilgilendirme maksadıyla yapıldığının bildirerek katılımcılara teşekkür etti ve başarılar diledi.

Program Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü uzmanlarınca çocuk görüşme bürosunun isleyişi ile çocuk teslimi ve çocukla

kişisel ilişki sürecine dair sunumlarla devam etti. (HABER MERKEZİ)

AdminAdmin

YORUMLAR