Mucur Gazetesi
HV
29 KASIM Çarşamba 21:25

Heimlich Manevrasıyla hayat kurtardı!

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-12-2022 15:29   Güncelleme : 02-12-2022 15:33
Heimlich Manevrasıyla hayat kurtardı!

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Güvenlik Personeli Halil Yıldırım, boğazına fındık kaçan öğrencimizin hayatını kurtardı.

13 Kasım 2022 tarihinde akşam saatlerinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programı öğrencisi Fatma Zehra Özdemir’in yediği fındık bir anda soluk borusunda tıkandı.

Bir süre nefes almakta zorluk yaşayan Özdemir’e ilk müdahaleyi TOKİ Nizamiye Güvenlik Kulübesinde görevli Güvenlik Personeli Halil Yıldırım yaparak öğrencimize Heimlich Manevrasını uyguladı. Aldığı ilk yardım eğitimi ile öğrencimizin yardımına koşan Güvenlik Personeli Halil Yıldırım, birkaç dakika boyunca Heimlich Manevrasını uygulayarak öğrenci Fatma Zehra Özdemir’in fındığı boğazından çıkarmasına yardımcı oldu.

Yaşanan olayın ardından Üniversitemiz Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük, Güvenlik Personeli Halil Yıldırım ve öğrencimiz Fatma Zehra Özdemir ile makamında bir görüşme yaptı.

Öncelikle öğrencimize geçmiş olsun dileklerinde bulunan Küçük, bir daha böyle talihsiz bir durumun yaşanmaması temennisinde bulundu. İlk yardım eğitimi alarak öğrencimize Heimlich Manevrası uygulayan Güvenlik Personeli Halil Yıldırım’a da yardımlarından dolayı teşekkür eden Mehmet Zeki Küçük, ilk yardım eğitimi almanın öneminden bahsetti.

Makamda gerçekleşen görüşmenin ardından Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, Güvenlik Personeli Halil Yıldırım’a teşekkür belgesi verdi.

Görüşmeye Genel Sekreter Yardımcısı Osman Savaş Çetiner, Destek Hizmetler Personel Şube Müdürü Mehmet Emin Öztürk ile Güvenlik Personeli eşlik etti.

(HABER MERKEZİ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR