Mucur Gazetesi
HV
23 MAYIS Perşembe 20:56

“Senin Şehrin Kırşehir” Kolaj Sergisi açılışı gerçekleşti

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2022 14:14
“Senin Şehrin Kırşehir” Kolaj Sergisi açılışı gerçekleşti


 

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun açılışını gerçekleştirdiği Kolaj Sergisi 1 Aralık 2022 tarihine kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek.

Dün saat 11:30’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Fuaye Alanında açılışı gerçekleştirilen “Senin Şehrin Kırşehir” Temalı Kolaj Sergisinin açılışını Milletvekili Metin İlhan ile birlikte gerçekleştiren Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, gençlerin grafik tasarımlarıyla Kırşehir’i konu alan çalışmalarının ilgiye değer olduğunu söyledi.

Başkan Ekicioğlu; “Kolaj Sanatçısı Aysu Bekar ve Video Sanatçısı Mehmet Kocamış’ın yöneticiliğinde 25 katılımcıyla gerçekleştirilen ve 15 Ekim 2022 tarihinde yine Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde alt yapı ve atölye çalışmaları gerçekleştirilen “Senin Şehrin Kırşehir” temalı Kolaj Atölyesinde ortaya çıkan 40 çalışmanın yapımını gerçekleştiren katılımcıları emeklerinden dolayı kutluyorum. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Kolaj Sergisi 1 Aralık 2022 tarihine kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek. Kolaj Sergisinde ortaya çıkan ürünlerde ilimizin farklı tarihi, kültürel mekânları ile sanatçı figürlerinin yer alması ise ilimizin tanıtımı açısından da güzel bir örnek teşkil ediyor. Gençlerimizin bu tür çalışmalarla gündeme gelerek icat çıkarmaları ise hepimiz için ayrı bir gurur kaynağı. Bu vesileyle Kolaj Atölyesi’ne katılan tüm gençlerimiz kutluyor; Kolaj Sergisinin hazırlanmasında ve sergilenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR