Mucur Gazetesi
HV
14 HAZİRAN Cuma 08:51

ATAMIZI SAYGI, SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ…

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2022 15:58
ATAMIZI SAYGI, SEVGİ  VE ÖZLEMLE ANIYORUZ…

 

 

Bugün 10 Kasım. Vefatının 84. Yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin

kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anıyoruz…

 

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 84. yılında tüm yurtta olduğu gibi bugün ilimizde de minnet ve saygıyla anılacak.

Kurtuluş Savaşımızın eşsiz başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 84. yıldönümünde minnet ve özlemle anıyoruz.

Vali H. Mete Buhara imzasıyla hazırlanan programa göre, Kırşehir'deki Ata'mızı Anma programı bugün saat 09.00'da Cacabey Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı’na Valilik ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başlayacak. Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu an olan 09.05'te yapılacak iki dakikalık saygı duruşu sırasında sirenler çalacak. Anma programı çerçevesinde bayraklar göndere çekilip yarıya indirilecek.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Programı Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi, Muharrem Ertaş konferans Salonu'nda devam edecek. Saat 09.30'da saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayacak törende  “Doğumundan Ölümüne Atatürk” konulu film gösterimi sunulacak.  Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından şiirler okunacak, Kırşehir Belediyesi’nin hazırladığı Atatürk'ün sevdiği şarkıların seslendirmesi ile anma programı sona erecek.

Atatürk'ü Anma Programları hafta boyunca Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı tüm okul ve kurumlarda haftanın anlam ve önemine uygun çeşitli programlar düzenlenecek ve okullar arası “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları gerçekleştirilecek. (SÜMEYYE KILIÇ)

 

 

 

 

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR