Mucur Gazetesi
HV
24 TEMMUZ Çarşamba 20:44

Vali H. Mete Buhara’dan “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” mesajı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2022 15:57
Vali H. Mete Buhara’dan “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” mesajı

 

 

“Türk Milleti son nefesine kadar

Milletinin aydınlık bir geleceği

için mücadele eden Mustafa

Kemal Atatürk’ü unutmayacaktır”

 

Vali H. Mete Buhara, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün vefatının 84. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Türk Milleti’nin son nefesine kadar Milletinin aydınlık bir geleceğe sahip olması için mücadele eden Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aynı amaç uğruna birlikte omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağını belirtenVali Buhara, mesajında şunları ifade etti:

“İstiklal Mücadelemizin Önderi ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 84. yıl dönümünde milletçe saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.Askeri dehası ve eşsiz liderliğini milletimizin sarsılmaz iradesiyle bütünleştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı mücadelesini tarihi bir zaferle taçlandırmıştır.Mustafa Kemal Atatürk, önderliğiyle yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmakla kalmamış en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak kadim medeniyetimizin ihya ve inşasına kaldığımız yerden devam etmemizi sağlamıştır.

“Bütün ömrünü milletimizin hür ve müreffeh olarak yaşamasına adamış olan Atatürk, yaptıkları ile Milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiş; vatanseverliği, ileri görüşlülüğü, dünya meselelerine hakimiyeti, milli tarih şuuru, eğitim ve insani değerlere verdiği önem ile dünyanın en saygın liderleri arasındaki yerini almıştır.

“Türk Milleti; son nefesine kadar Milletimizin aydınlık bir geleceğe sahip olması için mücadele eden Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aynı amaç uğruna birlikte omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacak, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolundaki kararlı yürüyüşüne durmadan, yorulmadan devam edecektir.

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 84. yılında bir kez daha rahmetle anıyoruz.Ruhu şad olsun.” (HABER: SÜMEYYE KILIÇ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR