Mucur Gazetesi
HV
23 MAYIS Perşembe 21:04

78 kişilik kafile dualarla umreye yola çıktı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2022 16:41
78 kişilik kafile dualarla umreye yola çıktı


 

Diyanet İşleri Başkanlığı 2022-2023 Umre Organizasyonu ile Kırşehir’den kutsal topraklara gidecek 78 kişilik umre kafilesi yolcu edildi.

İl Müftülüğü tarafından organize edilen uğurlama programı 3 Kasım Perşembe günü saat 09.00’da Ahi Evran Camii önünde düzenlendi. Umre ibadetini yapacak olan vatandaşlar, yakınlarıyla birlikte Ahi Evran Camii önünde bulunan alanda toplandılar.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlanan programda ilahiler okundu, telbiyeler ve salavatlar getirildi. Düzenlenen programa İl Müftüsü Mehmet Yaman, İl Müftü yardımcısı Hacı Ahmet Başaran, Şube müdürleri, İl Müftülüğü personeli, umre yolcuları ile yakınları katıldılar.

İl Müftüsü Mehmet Yaman, yaptığı konuşmada, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu umre seferlerine Kırşehir'den yoğun ilgi gösterildiğini söyledi.

Umrenin, Arapça'da "ömür" anlamında geldiğini, umre ile her yaştan insanın hayatını imar edeceği bir yolculuk, ömrüne ömür katacağı günler olduğunu vurgulayan Yaman, şunları kaydetti:

"Umre sıradan bir seyahat, gezinti olmadığı gibi manevi değerlerin artmasına vesile olan bir ibadettir. Mukaddes topraklara gençken gitmek ve oraların manevi duygusunu almak ziyadesiyle önemli. Bu sebeple umre, hayatınızda bir dönüm noktası olmalıdır. Bugün ilimizden 78 kişiyi kutsal topraklara uğurluyoruz. Umre yolcularımıza Allah'tan makbul bir umre nasip etmesini ve hayırla gidip memleketlerinize sağ salim dönmenizi temenni ediyoruz. Ülkemiz, milletimiz ve tüm Müslüman coğrafyası için de dua etmeyi unutmayın."

Yaman'ın konuşmasının ardından kafile telbiye ve tekbirler eşliğinde uğurlandı. (HABER MERKEZİ)

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR