Mucur Gazetesi
HV
21 NİSAN Pazar 08:15

“SADECE MERKEZDE DEĞİL; TARIMSAL ALANLARIMIZDAKİ YOLLARIMIZI DA YAPIYORUZ”

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2022 12:53
“SADECE MERKEZDE DEĞİL;  TARIMSAL ALANLARIMIZDAKİ  YOLLARIMIZI DA YAPIYORUZ”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu:

 

“SADECE MERKEZDE DEĞİL;

TARIMSAL ALANLARIMIZDAKİ

YOLLARIMIZI DA YAPIYORUZ”

 

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu; “İlimizde Tarım ve Hayvancılığın gelişmesi için Kırşehir Belediyesi olarak ne gerekiyorsa yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Tarımsal kalkınmasını gerçekleştiremeyen toplumların dış ekonomilere bağımlılıktan kurutulamayacakları bilinciyle Kırşehir Belediyesi olarak çiftçilerimizin ve hayvancılıkla geçimini sağlayarak değer yaratan hemşerilerimizin yanında olduklarını belirten Başkan Ekicioğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Tarımsal faaliyetlerde bulunan ve hayvancılıkla uğrasan hemşehrilerimizin, faaliyet yürüttükleri bölgelerde daha iyi ve modern bir yaşam standardına kavuşmaları için Şalgösteren, Cafer Ağa, İğdecik ve Ökse mevkilerinde imar dışı alanlardaki yollarımızın Kombi Asfalt aracımızla sathi kaplamalarını tamamladık. Şalgösteren, Karıncalı yol ayrımından başlayarak besihanelerin bittiği noktaya kadar 6 metre genişliğinde 2 buçuk km asfalt serimi gerçekleştirdik. Ortaköy yol ayrımından, Petrol yanından başlayarak Cafer Ağa Mahallesine, oradan da Atık Su Arıtmanın önünden Hızırağa yoluna kadar 8 km asfalt serimi yaptık. TOKİ konutlarının bulunduğu yerden başlayarak İğdecik Mahallesine, İğdecik Mahallesinden de Ortaköy-Aksaray yol ayrımına kadar 6 buçuk km Asfalt serimi yaptık. Ökse yolundan, tarımsal faaliyetin olduğu son noktaya kadar 900 metre Asfalt serimini gerçekleştirerek yollarımızı halkımızın hizmetine sunduk. Söz verdiğimiz ve başlatmış olduğumuz projeleri bir bir hayata geçirirken halkımızın ulaşımını da en iyi şekilde yapabilmesi noktasında ana arterlerimizin asfaltlarını yaptıktan sonra daha önce hiç el değmemiş yollarımızın da sathi asfalt kaplamalarını yapıyoruz. Tamamen kendi öz kaynaklarımızla ve imkânlarımızla, mevsim normalleri de fırsat verdikçe ilimizde ihtiyaç duyulan tüm sokakların sıcak asfalt ve sert zemin çalışmalarını yapıyoruz; çalışmalarımız önümüzdeki yıl ise daha da yoğunlaşarak devem edecek. Her şey Kırşehir için.” (HABER MERKEZİ)

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR