Mucur Gazetesi
HV
07 ARALIK Perşembe 10:11

Kırşehirli Şehit Aileleri İçin Güneydoğu Anadolu Kültür Gezisi Düzenlendi...

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-10-2022 13:44
Kırşehirli Şehit Aileleri İçin  Güneydoğu Anadolu  Kültür Gezisi Düzenlendi...

 

 

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Cennet Vatanın Kutsal Emanetleri Projesi kapsamında şehit ailelerine Güneydoğu Anadolu Kültür Gezisi düzenledi.

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Cennet Vatanın Kutsal Emanetleri projesi kapsamında şehit aileleri için Gaziantep ve Şanlıurfa gezisi düzenledi.

Gezi kapsamında şehit ailelerinin ilk durağı Gaziantep oldu. 25 Aralık Panaroma Müzesi ziyareti ile başlayan gezi şehitlikte dua edilmesi ile devam etti.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter şehit ailelerine gezide eşlik etti. 

Gaziantep’in tarihi ve kültürel noktalarının ziyaret edilmesinin ardından Şanlıurfa’da Göbekli tepe, Eyüp Peygamber makamı, Harran kültür evleri, Balıklıgöl ziyaret edildi.

Ayrıca Şanlıurfa Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Yavuz ve Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ı ziyaret eden şehit aileleri Kırşehir’e özgü hediyeler takdim etti.

Vali Ayhan, ziyaretlerinden dolayı şehit ailelerine teşekkür ederek şehit ailelerimizin her zaman yanında olduğunu belirtti.

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan yaptığı açıklamada, “Projemizin son etkinliği olan Güneydoğu Anadolu Kültür Gezisini tamamladık. Şehit ailelerimizin motivasyonunu artırmak ve birlik beraberliğini sağlamak amacıyla böyle bir gezi düzenledik. Ailelerimizin memnuniyeti bizim için çok değerli. Tüm Şehit Ailelerimize her zaman bir evlat ve kardeş gibi yaklaşıyoruz. Aziz şehitlerimizin emanetleri bizim başımızın tacıdır. Ailelerimizi aynı değerle karşılayan Gaziantep ve Şanlıurfa’nın kıymetli halkına teşekkür ederiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

AdminAdmin

YORUMLAR