Mucur Gazetesi
HV
23 MAYIS Perşembe 21:22

“Muhtarlarımız yerel yönetimlerin vazgeçilmez kurumlarıdır”

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-10-2022 11:51
“Muhtarlarımız yerel yönetimlerin  vazgeçilmez kurumlarıdır”

 

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 20 Ekim 2022 Perşembe günü Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkan Yardımcıları, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Belediye Meclisi Üyelerimizle birlikte, ilimiz merkez ve köy muhtarlarıyla dayanışma yemeğinde bir araya geldi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Polat, muhtarlarla birlikte olmanın önemine değinerek, tüm muhtarların Muhtarlar Gününü kutladı.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise konuşmasında, demokrasinin ve yerel yönetimlerin vazgeçilmez kurumları olan Muhtarlık müessesesinin önemine değinerek, şunları ifade etti:

“Biz Kırşehir Belediyesi olarak, yerel yönetimlerin olmazsa olmazlarından olan siz Muhtarlarımızı mahallelilerimizle aramızda köprü olmanızdan dolayı çok önemsiyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana Kırşehir’de, başta siz muhtarlarımız olmak üzere STK’larla, Üniversiteyle, sendikalarla, derneklerle, kadın ve gençlerimizin içinde bulundukları dayanışma ağlarıyla ve Kent Konseyi ile sürekli istişare içerisinde bulunarak görüş ve önerilerinizden de faydalanıyoruz.Mahalle ziyaretlerimizi de mutlaka Muhtarlarımızla birlikte yaparak hemşehrilerimizle iletişimde kolaylık sağlıyoruz.

Muhtarlıklarımız kent yaşamında kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan bir yapı olması bağlamında bizim de Kırşehir Belediyesi olarak çok önemsediğimiz ve birlikte çalıştığımız bir kurumdur.Muhtarlarımız ve Muhtarlık Kurumu olmadan bir kentin yönetim ayağı her zaman eksik kalacaktır. Muhtarlarımız, hemşehrilerimizle yerel yönetimlerimiz arasında adeta bir anahtar veköprü görevi üstlenmişlerdir.Biz, muhtarlarımızla sadece Muhtarlar Günü’nde değil sürekli buluşuyor ve istişare içerisinde bulunuyoruz.

Önümüzdeki süreçte de yapacağımız çalışmalarda Sizlerin görüş ve önerilerinizi dikkate almaya devam edeceğiz. Çünkü Sizler, yerelde hemşehrilerimizin sesisiniz. Demokrasimizin işleyişinde ve kamu idaresinde önemli bir yere sahip olan tüm muhtarlarımızın, Muhtarlar Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan da konuşmasında, ülkede demokrasinin gelişmesi ve halkla iletişimin kurulması ve hizmet sunulması bağlamında muhtarlıkların önemine değindi.

Muhtarlar adına söz alan Bağbaşı Muhtarı Dursun Şahbaz da konuşmasında, “Bizler Muhtarlar olarak Belediyemiz ile koordineli çalışıyoruz. Gerek Belediye Başkanımız gerek Başkan Yardımcılarımız ve gerekse de personel ile iletişime geçtiğimizde mutlaka bizlere geri dönüş yapılıyor. İlimiz mahallelerinde bu yıl yoğunlaşarak yapılan alt yapı çalışmaları, yollar ve parklar için de belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’nun şahsında tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.(HABER MERKEZİ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR