Mucur Gazetesi
HV
24 TEMMUZ Çarşamba 21:49

Başkan Ekicioğlu Öğrenci, öğretmen ve idarecilerle buluşmaya devam ediyor...

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-10-2022 12:04
Başkan Ekicioğlu Öğrenci, öğretmen ve idarecilerle buluşmaya devam ediyor...

 

 

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz, Tuncay Polat ve Cumhur Uzun ile birlikte 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilk ziyaretini sırasıyla 80. Yıl Anaokulu, Şehit Süleyman Sevim İmam Hatip Ortaokulu ve AhmediGülşehri İlkokulu’na yaptı.

Okul ziyaretlerine geçtiğimiz dönem olduğu gibi yeni eğitim öğretim yılında da devam eden Belediye Başkanı Ekicioğlu, okulların sorunlarını yöneticileriyle istişare ederken eğitim durumuyla ilgili de görüş alış verişinde bulunmaya da devam ediyor.

Başkan Ekicioğlu ziyaretleri sırasında geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizle sohbet ederken; öğretmen ve idarecilerle de eğitimin genel durumu, öğretmen ve öğrencilerin ihtiyaç ve beklentileri noktasında görüş alış verişinde bulunuyor.

Ziyaretleri kapsamında, Türkiye Atık Pil Derneği’nin düzenlediği kampanya kapsamında Atık Pil toplayan okullarımızdaki öğrencilerle de buluşan Başkan Ekicioğlu; “Biz Kırşehir Belediyesi olarak, çevre bilincinin geliştirilmesi için doğal çevrenin korunmasının önemine inanıyoruz. Bu noktada farklı zamanlarda farkındalık yaratmak amacıyla da etkinlikler düzenliyor ve paydaşlarımızla birlikte hareket ediyoruz.Sağlıklı bir çevrede yaşamımızı sürdürebilmek için öncelikle çevreye duyarlı bireylerin olması gerekir. Bu kapsamda, atıkların toplanması ise hepimiz için büyük önem arz ediyor.Türkiye Atık Pil Derneği’nin düzenlediği kampanya kapsamında Atık Pil toplayan okullarımızdaki öğrencilerimiz güzel bir örnek sergilemişlerdir.Kırşehir’de Atık Pil toplayan okullarımızdan 80. Yıl Anaokulu 195 kg, AhmediGülşehri İlkokulu 195 kg atık pil ve Şehit Süleyman Sevim İmam Hatip Ortaokulu ise 111 kg atık pil toplayarak ilimizde örnek bir kampanya çalışması sergilemişlerdir.Kırşehir Belediyesi’nin Türkiye’de Geri Dönüşüm Kumbarası uygulamasını başlatan ilk Belediyelerden biri olarak Nisan ayında faaliyete geçirdiği Mobil Atık Getirme Merkezi ile farkındalık yaratmaya devem ettiğini de belirtmek isterim. Mobil Atık Getirme Merkezimizde kâğıt-karton, cam, elektrik-elektronik, metal, atık ilaç, plastik atıklarla birlikte atık piller de geri dönüşümünü sağlamak için toplanmaya devam ediyor.Atık Pil konusunda duyarlı davranarak farkındalık yaratılmasında katkı sunan tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, idarecilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.” dedi.

Başkan Ekicioğlu, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz okullarımızın şehrimiz ve ülkemiz açısından önemini vurgulayarak, ülkenin büyümesi ve kalkınmasının yolunun eğitimden geçtiğini belirtti.

Ekicioğlu, yeni eğitim öğretim yılında da okulların talepleri doğrultusunda katkı sunmaya devam edeceklerini ifade etti.

Başkan Ekicioğlu, Atık Pil toplamadaki katkıları nedeniyle okullarımıza Atık Pil Toplama Kutusu ile futbol ve voleybol topları, Anaokulu öğrencilerimiz için puzzle, akrilik boya ve Türk bayraklı balonlar ile öğrencilerin okuması için kitap hediye etti. (HABER MERKEZİ)

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR