Mucur Gazetesi
HV
14 HAZİRAN Cuma 09:25

Müftü Yaman'dan Rektör Karakaya’ya ziyaret...

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2022 12:25
Müftü Yaman'dan Rektör  Karakaya’ya ziyaret...

 

 

“Mevlid-i Nebi” ve “Camiler ve Din Görevlileri” Haftası etkinlikleri kapsamında Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret etti. 6 Ekim 2022 tarihinde rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

İl Müftüsü Mehmet Yaman, Hicri Takvime göre Mevlid-i Nebi Haftası’nın Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Rebîülevvel ayının 12. günü başladığını ve 1 hafta boyunca kutlandığını belirterek, bu yıl Kutlu Doğum olarak da tanımlanan Mevlid-i Nebi haftasının "Peygamberimiz, Cami ve İrşat" teması ile eda edileceğini söyledi.

İl Müftüsü Yaman, daha sonra Kırşehir İl Müftülüğünün yaptığı çalışmalar ve programlar hakkında Rektör Karakaya’yı bilgilendirdi.

Karakaya ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek içinde bulunduğumuz günlerin İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer aldığını ifade etti.

Ziyaret sonunda Müftü Yaman, Rektör Karakaya’ya "Peygamberimiz, Cami ve İrşat’’ isimli kitabı hediye etti. (HABER MERKEZİ)

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR