Mucur Gazetesi
HV
23 MAYIS Perşembe 20:55

İşadamı Ahmet Sarı, TSO başkan adayı olduğunu açıkladı!

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2022 12:10
İşadamı Ahmet Sarı, TSO başkan adayı olduğunu açıkladı!

 

 

         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın 19 Kasım’da yapılacak seçimler öncesi başkanlığa aday olduğunu açıklayan TSO Meclis Üyesi İşadamı Ahmet Sarı, projelerini Kırşehir basınıyla paylaştı.

Proje Tanıtım Toplantısı Cumartesi günü Armas Otel’de saat 10.00’da başladı.  12 meslek grubundan aday olduklarını açıklayan 28 Meclis Üyesi aday adayının da hazır bulunduğu toplantıda konuşan TSO Başkan adayı Ahmet Sarı, Kırşehir’in ticari anlamda hak ettiği payı alması için bütün güçlerini ortaya koyacağını ifade etti.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası bünyesindeki Endüstri Meslek Lisesi ve Turizm Otelcilik Lisesi’ni daha aktif hale getireceklerini, Organize Sanayi Bölgesi ile ve Kılıçözü Sanayi Sitesinin Genişletilmesini sağlayacaklarını belirten Ahmet Sarı, ayrıca TOBB Üniversitesinin bir bölümünün de Kırşehir'e kurulması için çaba harcayacaklarını, Kayseri yolu üzerinde bulunan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’na ait arsaya da fuar ve kongre merkezini yapacaklarını söyledi.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adayı Ahmet Sarı, yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti:

“Biz Adaylığımızı 22 Şubat da açıklamıştık. Bu yola çıkarken pek çok projelerimizin olduğunu ifade etmiştik. Sanayi Odası bir sivil toplum kuruluşudur. 2 bin 200 üyesine en iyi şekilde hizmet vermek ilk amacımız. Bu çatı kuruluşumuzun fiziki alanlarını genişleterek üyelerimize en iyi şekilde hizmete hazır hale gelecek. Kayseri yolunda 11 bin 300 kare alanımız var. Odamız bünyesine Hazineden tahsis edilmiş bir arazi.  Buraya fuar alanı ve hizmet binası yapmayı planlıyoruz. TOBB'un odamıza tahsis ettiği ve yönetimini odamıza devir ettiği Endüstri Meslek Lisesi ve Turizm Otelcilik Lisesi’ni var. Bizim en değerli yatırımımız çocuklarımızdır. Ara eleman sorunu çözümü için bize tahsis edildi. Bu yönetimle meslek lisesini aktif edeceğiz. Organize Sanayi Bölgesi ile Kılıçözü sanayi sitemizde odamıza mensup firmalarımız var. Organize Sanayi Bölgemizin bir genişletme talebimiz var. Ala bugüne kadar ne yazık ki bunu şekilde çözemedik. Bunu bir araya gelerek bir türlü çözemedik. Bu sorun Bir kişi ile mi değişecek. Evet değişecek. 2 Meclis Üyesi adayımızla bu yola çıktık. Odamız bünyesinde 12 meslek grubundan 28 Meclis üyesi adayımızla yola çıktık. Kazanırsak 4 yılımızı, belediye ve siyasilerle birlikte hareket ederek, yan yana gelerek hem Organize Sanayi Bölgemizi, hem de Kılıçözü Sanayi Sitemizi büyütmek için çalışacağız. Kadın girişimciler kurulu var. Kadın girişimcilerimizin yönetimine müdahil olacağız.  İş vaadi bizim tarzımız değil. Önce kendi işimizi yapacağız. Önce vaadler sonra uygulama. Vaadlerimizde ısrarcı olacağız ve bunları mutlaka hayata geçireceğiz.

“Ahi Evran Üniversitesi ile protokoller var. Bünyelerinde bulunan KUSİ'yi harekete geçireceğiz. İşletmelere en az 1 yıl işletmelere dahil edeceğiz. Mezun olduklarında akredite sağlanıp, ticari hayatımıza kazandıracağız. MYO, lise ve üniversitelerde endüstri meslek lisesi ve turizm otelcilik listesi aktif edilecek. İş yok değil, iş var, ama yetişmiş ara elamana ihtiyacımız var. Bunu da Üniversitemizle birlikte hazırlayacağımız projelerle gerçekleştireceğiz. Mevcut yerimizi Kayseri yoluna taşımak istiyoruz Çocuklarımızı yetiştirerek ticari hayata katacağız. Hem meslek içi eğitimle, hem de üniversite sürecinde bunu mutlaka hayata geçireceğiz. En değerli proje çocuklarımızdır. Çünkü en büyük yatırım ve proje çocuklarımız olacaktır. Bunun için kaynağınız var mı diye sorabilirler. Ahi külliyesine yüklü para verildi. TOBB Başkanı Sayın. RifatHisarcıklıoğlu beyin şehrimize bakışı çok iyi. Pozitif bir ayrımcılık yapacaklarına inanıyoruz. Kendi üniversitemizin bir bölümünü açalım Kırşehir'e demişti. TOBB üniversitesi için çalışacağız. Bunu mutlaka yapmak istiyoruz. Piyasadan ve insanlar bize soruyorlar, siz bir partinin adayı mısınız diyorlar. Biz bu yola çıkarken Siyasi otoritenin ve gölgenin altında değiliz. 28 meclis üyesi oluştururken kendi alanında başarılı ve her biri başarılı, belli bir vizyona sahip arkadaşlarımızı göreve çağırdık. Mozaik bir yapımız var ve odaya siyaset taşımayacağız. Ama hiçbiri odaya siyaset taşımama sözü ile bizimle birlikteler. Vaadlerimizde ısrarcı olacağız ve bunları mutlaka hayata geçireceğiz.” (HABER: SÜMEYYE KILIÇ)

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR