Advert
Advert

Budak Köyümüzde Bal Ormanı Oluşturuluyor

Budak köyü , Kırşehir ve bölgenin Arıcılık Merkezi olma yolunda ilerliyor. Geçtiğimiz ay ağaç dikim çukurları açılarak tel örgü ile çevrilen yaklaşık 500 alan Bal Ormanı olarak bölgeye renk ve canlılık katacağa benziyor.

Budak Köyümüzde Bal Ormanı Oluşturuluyor
Budak Köyümüzde Bal Ormanı Oluşturuluyor Admin

        Budak köyü , Kırşehir ve bölgenin Arıcılık Merkezi olma yolunda ilerliyor. Geçtiğimiz ay ağaç dikim çukurları açılarak tel örgü ile çevrilen yaklaşık 500 alan Bal  Ormanı olarak bölgeye renk ve canlılık katacağa benziyor.

        Bu konuda Kırşehir Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı Selim Özbay; "Bal ormanı çiçekli, meyveli ağaç ve bitkilerden oluşmaktadır. İki sene süren çalışmalarımız nihayet sonuç vermiştir. Budak köyü Purçalık tepesi mevkii 500 dönüm alan bal ormanı yapılırken, Budak köyünden Geycek'e  doğru  sağ  taraf  Rüzgar  Güllerinin altıda 1000  dönüm alan  karışık  orman  ve  ceviz  ormanı  olarak  inşaat edilecektir.

         Birlik olarak,  orman alanı yapılacak  özelliğe sahip bir yer  aradık. Yönetim Kurulu arkadaşım  Ali Rıza Budak ile birlikte tapu  kayıtlarını  inceledik. Taşlık olarak Tapu  harici tescil edilmiş bu alanı bulduğumuzda orman  işletme Müdürlüğü ile görüşmelerimiz başladı. Uzun bürokratik işlemler sonucu  arazini tapusunu orman işletme müdürlüğü adına tescil ettirdik. Bu işlemler sırasında özellikle o zaman muhtarlık yapan Mustafa Şahin'e, arıcılarımızdan Cemil Kızıltepe'ye, Budak köyü  halkına ve yeni muhtarımız Mürsel Yıldırıma vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederiz.

 

         Bu ormanın yapımı, ilçemiz için çok anlam ifade edeceğini düşüyoruz" dedi. 

mucur haber mucur haberleri mucur son dakika mucur gazetesi mucur bal ormanı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmen ve Yönetici Yetiştirme Politikaları Konferansı Düzenlendi
Öğretmen ve Yönetici Yetiştirme Politikaları Konferansı Düzenlendi
 Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı