Advert
Advert

Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü 'Yalnız Adam'ın Kırşehir'de Sahneleneceğini Duyurdur

Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü 'Yalnız Adam'ın Kırşehir'de Sahneleneceğini Duyurdur
Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü 'Yalnız Adam'ın Kırşehir'de Sahneleneceğini Duyurdur Admin

    Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Ekol Tiyatrosu tarafından hazırlanan 'Yalnız Adam' isimli tiyatronun Kırşehir'de sahneleneceğini duyurdu.

    Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nden yapılan bilgilendirmede tiyatroya ilişkin şu detaylar aktarıldı: "Ülkemizde sanatsal faaliyetlerin devamlılığını ve pandemi döneminde özel tiyatroların desteklenmesini sağlamak amacıyla, her yıl düzenli olarak kutladığımız “27 Mart Dünya Tiyatro Günü” programı çerçevesinde, Bakanlığımızın “Aynı Anda” projesi Ekol Tiyatrosu tarafından “Yalnız Adam” adlı yetişkin tiyatro oyunu 26 Mart 2022 Cumartesi saat 20.00’de 1 seans ve 27 Mart 2022 Pazar günü saat 20.00’de 1 seans olmak üzere İlimiz Aşık Paşa İl Halk Kütüphanesi Çok Amaçlı Salonunda sahnelenecektir.

    Oyunun konusu ise şu şekilde gelişmektedir: Birinci Dünya Savaşı'nda sayısız cephede mücadele veren Osmanlı'nın bu topraklardan çekilişi, çok sayıda hüzünlü hatırayı barındırmaktadır. Bunlardan biri de Hicaz cephesinde mücadele veren Fahrettin Paşa'nın Medine müdafaasıdır. Medine'yi savunmak için görevlendirilen Fahrettin Paşa'nın bu hengame içerisinde şehri teslim etmemek için gösterdiği büyük gayret, sadece bir kumandanın değil, sıradan bir insanın bile tahammül etmekte zorlanacağı sonuçlar doğurmuştur. Dünya ile irtibatı kesilen bir ordunun kızgın kumlarda verdiği mücadele; sadece düşmana karşı değil, aynı zamanda açlığa, susuzluğa ve amansız sıcağa karşı verilmiş bir mücadeledir. Karnını doyurmak için günlerce çekirge yemek zorunda kalan Mehmetçiğin bu hazin hikayesi, Fahrettin Paşa'nın nezdinde, tarihimizin altın sayfalarından birini oluşturmuştur. Ne var ki Fahrettin Paşa'nın bütün bu zaafiyetlere karşı gösterdiği direnç, Medine'yi teslim etmek zorunda bırakılmasına engel olamamıştır. Üç kıtada at koşturan bir ordunun kumandanı, iş peygamber toprağını teslim etmeye gelince, bütün askerî teamülleri bir yana bırakmış ve Medine çöllerinde iman ve aksiyonun tek neferi olarak kalmıştır. Bilet ücretleri; tam18 TL, indirimli 10 TL. olup biletler, www.biletinial.com adresinden temin edilebilecektir. Tüm Kırşehir halkına, tiyatro severlere ve kamuoyuna saygıyla duyurulur."

HABER MERKEZİ

mucur mucur haber mucur haberleri kırşehir mucur haber mucur gazetesi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmen ve Yönetici Yetiştirme Politikaları Konferansı Düzenlendi
Öğretmen ve Yönetici Yetiştirme Politikaları Konferansı Düzenlendi
 Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı