Advert
Advert

Diş Apsesi, Genç Kızın Hayatına Mal Oldu

Kırşehir merkezde yaşayan 20 yaşındaki Fatma Eraslan, bir yıl önce geçirdiği kalp yetmezliği ameliyatı sonrasında hayata tutunmaya çalışırken azı dişinde meydana gelen iltihap hayatını kaybetmesine neden oldu.

Diş Apsesi, Genç Kızın Hayatına Mal Oldu
Diş Apsesi, Genç Kızın Hayatına Mal Oldu Admin

DİŞİNDEKİN İLTİHAP, TÜM VÜCUDA YAYILDI

   Edinilen bilgiye göre, cumartesi günü akşam saatlerinde azı dişinde meydana gelen iltihaptan dolayı rahatsızlanan Eraslan, ailesi ile birlikte Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine gitti. Doğuştan kalbi delik olan ve kısa süre önce kalp ameliyatı geçiren Eraslan'a doktorlar müdahale etti. Doktorların dişindeki iltihabın kısa sürede vücuduna yayıldığını söylediği Fatma Eraslan'ın kalbi durdu. 20 yaşındaki Fatma, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

MİMARLIK FAKÜLTESİNİ KAZANMIŞTI AMA GİDEMEDİ

 

   2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında Selçuk Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünü kazanan Eraslan'ı ailesi kalbinde oluşan rahatsızlık nedeniyle fakülteye göndermezken, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Hacı Kaymaz, "Fatma kızımız doğuştan kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu. En son gelişen olayda ise kızımızın dişinde ve vücudunda meydana gelen enfeksiyon nedeniyle hastanemizde yoğun bakıma aldık. Enfeksiyonun kalbi sıkıntıya sokmasından dolayı tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirdi" dedi. Kalp-damar cerrahisi uzmanı Kamil Adalet ise, "Hastadaki herhangi bir enfeksiyonda antibiyotik tedavisi kullanılması gerekir. Antibiyotik yüzde yüz koruma sağlamasa da enfeksiyon ihtimalini azaltır" dedi.

mucur haber mucur haberleri mucur gazetesi mucur son dakika kırşehir haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmen ve Yönetici Yetiştirme Politikaları Konferansı Düzenlendi
Öğretmen ve Yönetici Yetiştirme Politikaları Konferansı Düzenlendi
 Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı