Advert
Advert

İlçemiz Lise Öğrencilerinden Mehmetçiğe Mektup

Mucur'da Lise öğrencileri şehit haberlerinden etkilenerek Mehmetçiğe moral mektubu yazdı.

İlçemiz Lise Öğrencilerinden Mehmetçiğe Mektup
İlçemiz Lise Öğrencilerinden Mehmetçiğe Mektup Admin

METEM(Mucur Mesleki Eğitim Teknik Merkezi) Lise öğrencileri tarafından başlatılan mektup projesinin ilçe genelinde ilgi gördüğünü söyleyen öğrenciler, “arkadaşlarımızla böyle bir proje yapmak istedik ve buna öğretmenlerin de katıldı” dediler. İzledikleri haberler sonrası üzüntülerini dile getiren ve Mehmetçiğe mektupla moral vermek istediklerini söyleyen lise öğrencisi, Çağrı Altunkarı ve Gülbeyaz Köksal, şu şekilde konuştu: 
    "Askerlerimiz için arkadaşlarımızla bir araya gelerek ne yapabiliriz diye çok düşündük. Onlar bizim için Doğu ve Güneydoğuda çatışıyorlar. Her gün onların şehit haberleri geliyor. 
Mekânları cennet olsun. Biz onları çok seviyoruz. Mucur, Lise öğrencileri olarak soğuk cephelerde savaşan askerlerimize hep birlikte mektup göndererek onların vatan sevgilerini arttırmak istedik. Vatanları için daha da fazla savaşsınlar onlar bizim için savaşmaktalar. Bizler onlar sayesinde eğitim görüyoruz."
    Projelerine öğretmenlerle birlikte ilçede birçok destek verildiğini belirten, Çağrı ve Gülbeyaz, "İlçemiz öğrencileri olarak Doğu ve Güneydoğuda görev yapan askerlerimizle ilgili her gün yüreğimizde acı hissediyoruz. Kızıldağyeniyapan'da dâhil birçok okuldaki arkadaşlarımız bizlere çok destek verdiler. Hepsi mektup yazdı birde bunlara öğretmenlerimizde dâhil oldu" ifadelerinde bulundular.
    Öğrencilerimiz kampanyalarını ilçe genelinde yaydılar. Pek çok öğretmenle ve öğrencilerle görüştüler. Adeta mektup yağmuruna tutuldular. Küçükte olsa bir sıkıntıları var. Mektubun çok olmasından dolayı mektupları göndermek için maddi sıkıntı yaşandığını söyleyen gençler en kısa zamanda bunu da çözeceklerini belirttiler.
    Yapılan projenin sadece bir defaya mahsus olmadığını ve her ay göndereceklerini de söyleyen öğrenciler, büyüklerimiz bizlere 
Yardım ederlerse biz daha çok şey yapmak istiyoruz dediler.

mucur haber, mucur haberleri, kırşehir mucur haber,

mucur mucur haber mucur haberleri kırşehir mucur haber metem askerlere mektup
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi