Advert
Advert

Kırşehir’de, 39 Tutuklu 3 tutuksuz polisin yargılanmasına başlanıldı

Kırşehir Emniyetinde görevli 39’u tutuklu 3’ü tutuksuz yargılanan polisin duruşmasına başlanıldı.

Kırşehir’de, 39 Tutuklu 3 tutuksuz polisin yargılanmasına başlanıldı
Kırşehir’de, 39 Tutuklu 3 tutuksuz polisin yargılanmasına başlanıldı Admin

   Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya 39 tutuklu 3’ü tutuksuz yargılanan polis sanıklar ile birlikte müdafi avukatları ve aileleri katıldı.

     Polisler hakkında iddianame okunurken tutuklu sanıkların savunmaları alınmaya başlanıldı. 2 Emniyet görevlisi polis ise duruşmaya telekonferans yöntemi ile savunma yaptı.

     FETÖ / PDY mesajlaşma sistemi Bylock’u kullandıkları ileri sürülen polislerden R.K. böyle bir sistemi kullanmadığını ileri sürdü ve meslek yaşamı boyunca 750 taltif aldığını belirtti. R.K., “Emniyet teşkilatına komiser olarak başladım. Birçok ilde üst düzeyde görev aldım. Bu süreç içerisinde de 750 taltif aldım. Bylock sistemi hakkında bilgim yok, varsa da resmi raporlar ortaya çıksın.” dedi.

Mahkeme başkanı ise Bylock sistemi hakkında MİT’ten rapor istediklerini belirtti.

Duruşmalar tutuklu ve tutuksuz sanıkların savunmaları ile devam ediyor.

    Sanık polis S.İ. de görev yaptığı sürede 70 taltif aldığını belirterek, örgütle bir ilgisinin bulunmadığını, gizli yazışma programını da kullanmadığını iddia etti. Mahkeme başkanının, “sanıklardan birinin eşine para vermişsin, ‘gerisi de gelecek demişsin, serbest bırakılmana rağmen bu nedenle yeniden tutuklanmışsın” demesi üzerine S.İ, kendisini çekemeyen bir meslektaşının iftira attığını öne sürdü.

    Duruşmanın sabahki bölümünde savunmaları alınan 4 sanığın da “Bylock” kullanmadıklarını, başka illerdeki mahkemelerde yenilenen Bylock listeleri nedeniyle tahliyelerin olduğunu ve bu konuda hak ihlaline uğradıklarını ileri sürmeleri üzerine mahkeme başkanı, Bylock listeleriyle ilgili MİT ve ilgili kurumlara yazı yazıldığını, cevap beklendiğini söyledi.

    “FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği, örgüte finans ve destek sağlamak”la suçlanan polislerin yargılandığı davanın duruşmasına ara verildi.

mucur mucur haber mucur haberleri mucur gazetesi fetö
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi