Advert
Advert

İlçemiz Üniversitesinde Erkek Öğrenci Yurt Sorunu Var

İlçemizde erkek öğrenciler için yurt sorunu var. İlçe esnafı yetkililerden bu sorunu çözmesini istiyor

İlçemiz Üniversitesinde Erkek Öğrenci Yurt Sorunu Var
İlçemiz Üniversitesinde Erkek Öğrenci Yurt Sorunu Var Admin

    İlçemizde kız öğrencileri için yeni yurt yapıldı. Kapasitesi 344 kişilik olan yurt bu yıl hizmet verecek. Şimdi geride kalan sorun ise erkek öğrenci yurdu. Üniversitenin hemen yanında kız öğrenci yurdu olarak kullanılan yurt bu yıl erkek öğrenci yurdu olarak kullanılacak. Buranın kapasitesi de sadece 82 kişilik. Bu sayı ilçemiz üniversite öğrencileri için yeterli bir sayı olmadığı aşikar.
  Edindiğimiz bilgilere göre yeni bir yer alınıp erkek öğrenci yurdu olarak açılacak. Tabi bu yerin hazır bir yer olması gerekiyor. Okulların açılmasına kısa bir süre kaldığını düşünürsek hazır ve kullanılır bir yer olması gerekiyor. Bunun için ise elde bulunan tek yer kalıyor, burasıda karayollarının hemen yanında bulunan şu an kayyum ataması olan yurt. Bu yurt için edindiğimiz bilgilere göre erkek yurdu yapılması için uğraşlar veriliyor. Kim veya kimler uğraş veriyorsa Mucur için büyük bir hizmet olacağı kesin. 
    Senelerdir en büyük sorunlarımız-dan biriside ilçemiz-de bulunan üniversi-te öğrencilerini ilçemizde tutamama-mız. Tabi ki bunun birçok nedeni var ama en büyük nedenlerden biriside öğrenci yurtlarımızın yetersizliği ve sosyal alanların olmaması. İlk etapta çözülecek ilk sorunumuzun öğrenci yurtları olduğunu düşünürsek, bunun için 344 kişi kız yurdumuz yapıldı. Buna vesile olan kişilerden Allah razı olsun. Şimdi ise erkek yurdu ihtiyacımız var. Bunun içinde karayollarının yanında bulunan ve kapasitesi 82 kişi olan hali hazırda ki yurdun bu dönem içinde kullanıma açılması gerekiyor. 
   Yetkililere ilçemiz esnafı olarak, STK'lar olarak ve Mucur Gazetesi olarak sesleniyoruz, bu işi çözecek olanlar sizlersiniz umarız ilçemize bu yurdu kazandırırsınız. 

mucur mucur haber mucur haberleri kırşehir mucur haber mucur yurt
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi